tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Turbodoadowany motocykl Suzuki nadal w grze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Turbodoadowany motocykl Suzuki nadal w grze

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.13, 09:08 Drukuj

Suzuki już od sześciu lat walczy z projektem turbodoładowanego silnika i choć końca nie widać, to pojawiło się światełko w tunelu.

W październiku 2013 roku pojawiła się informacja o Suzuki Recursion. Koncept miał turbodoładowany silnik o pojemności 588 cm3, który legitymował się mocą 100 koni mechanicznych. W styczniu tego roku Suzuki powróciło do tematu prezentując patent dotyczący nowego motocykla, który między innymi wykorzystuje wnętrze ramy do transportu powietrza między intercoolerem a turbosprężarką.

NAS Analytics TAG

SUZUKI RECURSION CONCEPT

Teraz światło dzienne ujrzały nowe patenty opublikowane w Japonii. Wynika z nich, że producent musiał zrewidować projekt pod kątem normy emisji spalin EURO 5. Największa zmiana dotyczy katalizatora (element oznaczony numerem 50), który został umieszczony blisko turbosprężarki (element oznaczony numerem 3). To pozwoli na szybsze zapewnienie jej temperatury roboczej. Sam układ wydechowy pozostał skompresowany i kończy się przed tylnym kołem. Umieszenie katalizatora blisko turbiny było możliwe dzięki przeprojektowaniu dolnego wiatraka chłodnicy. Pozostaje liczyć na to, że Suzuki nie każe nam czekać kolejnych sześciu lat na gotowy produkt.

Więcej informacji na temat motocykli Suzuki znajdziecie na www.suzuki.pl/moto.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr