tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trasy motocyklowe i ciekawe miejsca w Polsce. Zachodnie Mazowsze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trasy motocyklowe i ciekawe miejsca w Polsce. Zachodnie Mazowsze

Autor: Raff 2020.10.02, 12:43 Drukuj

Zachodnie Mazowsze jest nudne? Nic podobnego! Bieszczadzkich winkli wprawdzie próżno tutaj szukać, ale pięknych motocyklowych dróg z pewnością nie brakuje. Oto ciekawa trasa motocyklowa po zachodniej części Mazowsza.

Mazowsze nie może pochwalić się trasami tak pięknymi jak Bieszczady, Beskidy, czy Karkonosze - to oczywiste. Ale czy motocykliści z Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, czy Radomia skazani są na nudne, proste drogi? Oczywiście, że nie! Wokół Warszawy można znaleźć kilka pięknych tras, które z całą pewnością pozwolą spędzić miły weekend w siodle motocykla.

NAS Analytics TAG

W jednej z poprzednich części serii "Trasy motocyklowe i ciekawe miejsca w Polsce" opisywaliśmy wschodnią część Mazowsza, tym razem chcielibyśmy wam pokazać ciekawą trasę po zachodniej stronie regionu.

Mazowsze - trasy motocyklowe

Start z Marek jest umowny - tutaj po prostu zaczyna się ciekawy odcinek, biegnący przez Puszczę Słupecką do Legionowa. Fragment ten, choć krótki, jest naprawdę piękny i, co ważne, pełen zakrętów. Przebijamy się przez Legionowo i drogą 631 dojeżdżamy do Nowego Dworu Mazowieckiego, skąd kierujemy się na Pomiechówek.

Miłośnicy historii dobrze znają tę miejscowość. To właśnie w tych okolicach znajdują się przyczółki Twierdzy Modlin, tutaj toczyły się rozliczne walki, zarówno w czasie I wojny światowej, jak i podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. W czasie II wojny światowej Fort III w Pomiechówku był gestapowskim miejscem kaźni Polaków.

W Pomiechówku, tuż za mostem skręcamy w lewo na Nasielsk, a następnie w boczną drogę w lewo tuż przed linią kolejową. Przez lasy Rezerwatu Pomiechówek prowadzi nas ona w stronę ukrytych w gąszczu pozostałości fortyfikacji Carski Dar. To kolejna flanka Twierdzy Modlin i kolejny ciekawy obiekt dla miłośników historii.

Puste, boczne drogi

Przez Miękoszyn, Zaborze i Cieksyn, pustymi i niezwykle urokliwymi drogami, pełnymi łagodnych zakrętów, wśród sielskich widoków jedziemy w stronę Nowego Miasta, gdzie możemy na chwilę zatrzymać się na parkingu nad zalewem na Sonie. To ciekawe miejsce - w sezonie letnim można tutaj często trafić na jakąś imprezę.

Z Nowego Miasta kierujemy się na Joniec drogą wzdłuż Sony. Po drodze, w Miszewie, warto zatrzymać się przy pomniku przyrody - dębie Piast, uznawanym za najstarsze drzewo na Mazowszu. Jego wiek szacuje się na 700 lat!

Joniec jest latem chętnie odwiedzany przez turystów - to świetne miejsce na relaks i kąpiel w rzece. Miłośnicy opuszczonych budowli zainteresują się pewnie starym młynem, położonym kilkaset metrów od mostu w dół rzeki. My za mostem skręcamy dwa razy w lewo, by znaleźć się na drugim brzegu rzeki.

W pobliskim Popielżynie warto zatrzymać się na leśnym parkingu, tuż obok polany nad rzeką. Latem funkcjonuje tutaj bar i wypożyczalnia kajaków, ale nawet po sezonie jest to fajne miejsce na przerwę. Tuż za młynem w Dobrej Woli skręcamy w lewo, by dojechać do Borkowa. Przed samym mostem odbijamy w prawo na Błędowo.

Tor Modlin - przyczółek redakcji

W Szczypiornie odbijamy na Wymysły, a stamtąd na Zakroczym, omijając Port Lotniczy Warszawa Modlin. Tuż obok lotniska znajduje się Tor Modlin - nasz redakcyjny przyczółek i świetne miejsce by doskonalić swoją technikę jazdy.

Z Zakroczymia, kierujemy się na drogę 579 przez Puszczę Kampinoską. Alternatywnie można zdecydować się przejechać brukowaną drogą Palmiry-Truskaw, ale stan jej nawierzchni jest tak tragiczny, że polecamy tę opcję wyłącznie posiadaczom maszyn do motocrossu.

Trasę kończymy odcinkiem drogi 718, na przykład wjeżdżając na autostradę A2.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr