tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Technologie z samolotów trafią do motocykli?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Technologie z samolotów trafią do motocykli?

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.09, 10:21 2 Drukuj

Honda planuje przeszczepić do swoich motocykli technologie, które obecnie znajdziemy przede wszystkim w samolotach. Chodzi o wyświetlacz przezierny.

Honda przedstawiła bardzo ciekawe projekty wyświetlaczy przeziernych. Widać, że producent chciałby je umieścić w motocyklach sportowych oraz w modelu Africa Twin.

NAS Analytics TAG

Mamy tu dość przewidywalny koncept umieszczenia projektora w zbiorniku paliwa, co sprawi, że informacje będą wyświetlane na szybie. W takim przypadku najciekawszą kwestią jest zachowanie wyświetlacza w przypadku montażu akcesoryjnej szyby, zwłaszcza takiej o innym kształcie i wysokości.

Drugi patent zakłada odwrotną sytuację - projektor miałby być umieszczony na owiewce, a informacje byłyby wyświetlane na zbiorniku paliwa. Jednak w przypadku motocykla sportowego lub sportowo - turystycznego ciężko by było zerkać w trakcie jazdy na zbiornik paliwa i sprawdzić na szybko interesujące nas informacje.

Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawy i dobry pomysł. Gdyby wskazówki nawigacji oraz prędkość, wskaźnik biegu i paliwa były wyświetlane na szybie, to kierujący może wtedy skupić całą uwagę na obserwowaniu drogi. Problem może pojawić się przy chęci zamontowania akcesoryjnej szyby lub wwiercanego deflektora. Na razie Honda nie mówi otwarcie o swoich planach związanych z wyświetlaczami przeziernymi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę