tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Taiga TS2 - trzy sekundy do setki... po śniegu

Taiga TS2 - trzy sekundy do setki... po śniegu

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.17, 18:26 Drukuj

Napęd elektryczny coraz mocniej rozpycha się na rynku, a sukcesy takich firm jak Tesla czy Zero Motorcycles nie pozostawiają wątpliwości, że nadchodzi nowa era w motoryzacji. Jak pokazuje prototypowy projekt Taiga TS2, doskonałe wyniki można także osiągnąć stosując ten typ silnika do napędu skuterów śnieżnych.

Trójka konstruktorów z Montrealu która mocno zainspirowała się przykładem Elona Muska i jego Tesli, postanowiła poszukać własnej niszy. Rezultatem ich pracy jest koncepcyjny model skutera śnieżnego Taiga TS2, napędzany mocną jednostką elektryczną. Jest to jeden z pierwszych elektrycznych pojazdów z tego segmentu.

Silnik skutera Taiga TS2 dysponuje mocą na poziomie 108 KM i potrafi rozpędzić ważący 226 kg pojazd do 100 km/h w ciągu trzech sekund. Zestaw baterii o łącznej pojemności 15 kWh daje zasięg ok. 100 km na jednym ładowaniu. Pełen proces ładowania baterii trwa tylko dwie godziny, a korzystając ze stacji szybkiego ładowania można napełnić baterie w 80% w czasie 20 minut.

Taiga TS2 jest jeszcze w fazie przedprodukcyjnej, ale już trwają na nią zapisy. Docelowo ma kosztować ok. 15 tysięcy dolarów, a że entuzjastów ekologii w Kanadzie nie brakuje, wpłynęły już liczne przedpłaty. Oficjalny debiut wersji rynkowej planowany jest na przyszły rok.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę