tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szef Ducati o Petruccim: "Zasługuje na maszynę fabryczną"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szef Ducati o Petruccim: "Zasługuje na maszynę fabryczną"

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.22, 13:29 Drukuj

Niedzielny sukces Danilo Petrucciego, który na motocyklu satelickiego zespołu Ducati Pramac zdobył drugie miejsce w GP Francji, nie uszedł oczywiście uwadze zarządu teamu fabrycznego. Wygląda na to, że "Petrux" otworzył właśnie bardzo ważne drzwi i potrzebuje tylko kropki nad "i" w kolejnych wyścigach.

Szef zespołu Ducati Corse, Gigi Dall’Igna, udzielił wywiadu stacji Sky Sports Italia, w którym w bardzo konkretnych słowach wyraził swoje zdanie o rosnącym potencjale Danilo Petrucciego:

__________________________________________

"Jeśli będzie kontynuował jazdę w tym stylu, zasługuje na maszynę fabryczną".

Słów uznania nie szczędził również dyrektor sportowy, Paolo Ciabatti:

"To był znakomity wyścig dla Danilo. W ciągu najbliższych dni będziemy rozmawiać o jego przyszłości. Decyzja zapadnie dopiero po wyścigu w Mugello, ale jego występ we Francji bardzo nam pomógł. Danilo wykonał ważny krok w dobrym kierunku. Wciąż mamy jednak w opcji Jacka Millera, no i oczywiście jest w tym wszystkim jeszcze Jorge Lorenzo. Dziś jednak to Petrucci zasłużył na fabryczne Ducati."

Główny kierowca Ducati, Andrea Dovizioso jest pewien swojego miejsca w fabrycznej ekipie - w sobotę przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata. Będzie teraz zarabiał 7 milionów euro rocznie. Nie udało mu się niestety uczcić tego sukcesu w odpowiedni sposób, w niedzielę poczuł smak żwiru zamiast szampana. Być może już za dwa tygodnie, w czasie weekendu w Mugello, poznamy jego kompana na kolejne dwa sezony.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę