tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stra graniczna uzyska uprawnienia do karania mandatami za jazd po lasach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stra graniczna uzyska uprawnienia do karania mandatami za jazd po lasach

Autor: Raff 2020.09.19, 10:51 Drukuj

Oprócz policji i straży leśnej, mandaty za jazdę po lasach i parkach narodowych bez zezwolenia wlepi teraz także straż graniczna. Co więcej - mandat można będzie dostać także za niesubordynację.

Do Rządowego Centrum Legislacji trafił projekt nowelizacji, która nadaje straży granicznej nowe uprawnienia. Strażnik będzie mógł nałożyć mandat między innymi za używanie sprzętu motorowego i uprawianie aktywności z nim związanych, czyli na przykład jazdę motocyklem.

NAS Analytics TAG

Nowe zapisy dotyczą wprawdzie tylko parków narodowych i rezerwatów przyrody, ale warto mieć na uwadze, że nie zawsze jesteśmy w stanie określić czy aktualnie znajdujemy się na terenie zwykłego lasu, czy już rezerwatu. Nowe zapisy mogą dać się we znaki szczególnie miłośnikom offroadu, którzy eksplorują obszary nadgraniczne Bieszczadów, Suwalszczyzny, Karkonoszy, czy Beskidów.

Co więcej, straż graniczna może wlepić mandat nie tylko za sam fakt korzystania ze sprzętu motorowego, ale także za umyślne niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza. Mandat będzie można otrzymać także za pływanie motorówką lub żaglówką po akwenach znajdujących się na terenach parków narodowych i rezerwatów.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr