tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Startuje wyścigowy sezon motocyklowy na torze Poznań NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Startuje wyścigowy sezon motocyklowy na torze Poznań

Autor: Informacja prasowa 2018.05.24, 09:21 Drukuj

Automobilklub Wielkopolski zaprasza w dniach 25-27 maja na tor Poznań, na otwierającą sezon wyścigów motocyklowych rundę rozgrywek Alpe Adria, będącą jednocześnie pierwszą rundą Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W tym roku dodatkowo cyklowi WMMP towarzyszyć będzie Puchar BMW G310R.

Alpe Adria to cykl rozgrywek, którego historia sięga 1981 r., kiedy to powołano do życia Związek Motocyklowy Alpe Adria. Wyścigi drogowe obecnie nazywane Alpe Adria International Motorcycle Champioship to najważniejsza dyscyplina w strukturach związku adriatyckiego, z frekwencją przekraczającą 500 zawodników, w każdym sezonie od ponad 20 lat. Polacy od kilkunastu już lat należą nie tylko do najliczniej reprezentowanych nacji, ale także do tych którzy sięgają po tytuły Mistrzowskie Alpe Adria (m.in. bracia Szkopek czy Daniel Bukowski).

W klasie Superstock 1000 zobaczymy m.in. popularnego Daniela Bukowskiego z Automobilklubu Wielkopolski (Ducati Racing Team Toruń) , który na Słowacji miał trochę problemów, ale u siebie na torze Poznań zawsze walczy do ostatniego zakrętu.

Szyki Bukowskiemu na pewno będzie starał się pokrzyżować Adrian Pasek z Wójcik Racing Team, który do Poznania przyjedzie po udanym występie w mistrzostwach świata FIM EWC (wyścig 8 godzinny), gdzie z kolegami z zespołu na Yamaha R1 zajął 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Adriana będzie w tej klasie wspierał także zespołowy kolega Paweł Górka, który po latach startów na BMW przesiadł się na Yamachę.

Startujący regularnie w mistrzostwa świata FIM EWC zespół LRP Poland stawia na klasę Superstock 1000 wystawiając w niej, Grzegorza Hanuszewicza, Jarka Szczęsnego, ale przede wszystkim wschodząca niemiecką gwiazdę, 17-letniego Arnaud Friedricha.

BMW Sikora Motorsport w tej klasie będzie reprezentował doskonale znany polskim kibicom MIchal Filla (ACCR), który miał idealny początek sezonu wygrywając oba wyścigi Alpe Adria na Słowacji, w Poznaniu Michał zawsze jest w czołówce więc nasi będą musieli wspiąć się na wyżyny by go pokonać.

W Superbike’ach można powiedzieć bez zmian - murowanym kandydatem do walki o zwycięstwo pozostaje Paweł Szkopek (Pazera Racing) 11 krotny Mistrz Polski, który na Słowacji miał sporo przygód: 

Rywalizację w tej klasie na pewno podsyci rodzinny pojedynek, gdyż w szranki Superbikeów staje także Marek Szkopek (Wójcik Racing Team). Ponadto na starcie zobaczymy Bartka Lewandowskiego i Tomasza Serafina (LRP Poland), a także powracającego po kontuzjach Irka Sikorę (BMW Sikora Motorsport).

W Supersportach w klasyfikacji Alpe Adria w 2017 r. triumfował Marek Szkopek, który po przesiadce do Superbike nie będzie miał szansy na obronę tytułu, Sebasitan Zieliński, który w tej klasie wygrał prawie wszystko na razie zawiesił starty. Na Słowacji oglądaliśmy w tej klasie Mikołaja Budzyńskiego i Bartka Cabalę, ale w cyklu WMMP powinniśmy zobaczyć jeszcze kilku zawodników.

W Superstock600 z licencją PZM wystartowali za to Patryk Pazera, Marceli Bezulski i Tomasz Murawski. Prawdopodobnie zobaczymy tu też Szymona Strankowskiego, który w sezonie 2017 został Mistrzem Polski tej klasy.

W klasie Supersport 300 możemy liczyć na starty młodzieży Kamila Bracika, Filipa Kurka i Mateusza Durynka, ubiegłoroczny triumfator - Daniel Blin, próbuje zawojować niezwykle konkurencyjne Mistrzostwa Włoch, ale kto wie, może zobaczymy go na którejś z rund Mistrzostw Polski?

Tegoroczną nowością towarzysząca cyklowi WMMP będzie Puchar BMW G310R, którego rundy zostaną rozegrane nie tylko na Słowacji i w Poznaniu (2-krotnie), ale także w Czechach i Austrii. Klasyfikacja będzie prowadzona dla zawodników z licencją i tych, którzy dopiero się o nią ubiegają. Na starcie zobaczymy ok. 15 zawodników m.in. Tomasza Serafina, Piotra Prendotę, czy Jurka Bergera.

Rywalizację łokieć w łokieć zagwarantują jak zawsze Puchary Polski (i Alpe Adria) w klasach Rookie 600 i 1000, jednak przed pierwszą rundą trudno mówić o faworytach, gdyż ubiegłoroczna czołówka musiała zmienić licencje B na A, więc nie zobaczymy ich już w tej klasie, która ma być pierwszym krokiem na drodze do kariery wyścigowej w klasach mistrzowskich.

Rywalizację na Torze Poznań w ramach Mistrzostw Alpe Adria i WMMP kibice będą mogli oglądać w sobotę 26 maja - start pierwszych wyścigów zaplanowano na godz. 12:25 oraz niedzielę 27 maja od godz. 10.55.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Tagi
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę