tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Młody gniewny zawodnik z Niemiec w zespole LRP Poland

Młody gniewny zawodnik z Niemiec w zespole LRP Poland

Autor: Informacja prasowa 2018.02.08, 12:59 Drukuj

17 letni zaledwie Arnaud Friedrich będzie pełnoetatowym zawodnikiem LRP Poland, zarówno w Mistrzostwach Polski WMMP, Alpe Adria, jak również FIM EWC. BMW i Pirelli będzie wspierało zarówno Arnauda, jak i ekipę LRP Poland.

Nastolatek dosiądzie motocykla BMW S1000RR, które z przyczepnością dostarczoną przez Pirelli może nieźle namieszać w wyścigach. Bartłomiej Lewandowski stworzył zespół, który od lat odnosi sukcesy na polskich i zagranicznych torach, a naszym fanom wyścigów motocyklowych znanym bardziej jako pierwszy krajowy zespół startujący w mistrzostwach świata FIM EWC. Nie są im obce wyścigi długodystansowe, gdzie również na BMW obutym w opony Pirelli zajęli dziewiąte miejsce w ośmiogodzinnym wyścigu Mistrzostw Świata na torze Slovakiaring.

Sam Friedrich wychował się nieopodal toru Sachsenring, znanym głównie z tak bardzo okupowanej przez polskich fanów rundy MotoGP. Stąd też wziął się przydomek "Arnaud z Sachsenring". Od dziecka się ścigał. Mając zaledwie 8 lat, wystartował w mistrzostwach Niemiec Minimoto, by w 2012 roku zdobyć tytuł mistrzowski. Takie osiągnięcie w wieku 12 lat wróżyło sukcesy na przyszłość.

Potem startował w Niemieckim Pucharze Juniorów i w Pucharze R6. W wieku 15 lat, za specjalną zgodą niemieckiej federacji, trafił do niemieckich Superstocków 1000, a już rok później do Superbików. Niepowtarzalny styl jazdy i wyniki dały mu tytuł debiutanta roku.

Od tego roku będzie występował w barwach LRP Poland w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, startując m.in. 24-godzinnym wyścigu w Le Mans oraz ośmiogodzinnych, równie wymagających "sprintach" na Slovakiaringu oraz przed własnymi kibicami, na Oschersleben. Dodatkowo wystartuje w WMMP i Alpe Adria, gdzie może nieźle namieszać.

Liczymy na wiele wizyt na podium i docierania się zawodnika z zespołem. Jakże wspaniałym jest wspieranie młodych talentów, z których rodzą się przyszli mistrzowie. Więc młodzi napaleńcy motocyklowi, teraz wiecie jak wcześnie trzeba zacząć przygodę z motocyklami, by wzorem Arnauda, czy znanym szerszej publice zawodników, iść drogą na sam szczyt. A wtedy Bartłomiej Lewandowski zapuka do drzwi i wręczy zaproszenie do składu LRP Poland.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę