tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Śmierć kursanta w Warszawie - koniec śledztwa prokuratury

Śmierć kursanta w Warszawie - koniec śledztwa prokuratury

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.11, 09:51 8 Drukuj

TVN Warszawa podało, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zeszłorocznego wypadku ucznia jednej z warszawskich szkół jazdy. Kursant stracił panowanie nad motocyklem i poniósł śmierć w wyniku upadku na placu manewrowym.

Wypadek, który wydarzył się w lipcu 2017 roku w Warszawie, jest jednym z najbardziej zagadkowych zdarzeń tego typu. 36-letni kursant zdał już egzamin teoretyczny i był w trakcie odbywania dodatkowych jazd przed egzaminem praktycznym. Kiedy samodzielnie ćwiczył manewry, stracił panowanie nad maszyną i najprawdopodobniej uderzył głową w twardą przeszkodę. Jechał w kasku, który jednak w tym przypadku nie uratował mu życia.

Samego momentu wywrotki i uderzenia nie widział absolutnie nikt,  instruktor również znajdował się wtedy daleko od kursanta. Słychać było jedynie szybko wzrastające obroty silnika i nagły huk. Biegli nie byli w stanie oszacować prędkości motocykla w momencie wypadku, nie ulega jednak wątpliwości,że była nadmierna w stosunku do warunków na placu.

O wynikach prowadzonego od lipca śledztwa poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej: "W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, a przede wszystkim opinię biegłego z zakresu wypadków drogowych ustalono, że mechanizm i okoliczności zdarzenia jednoznacznie wskazują, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia drogowego było niewłaściwe zachowanie motocyklisty, to jest realizowany przez niego sposób jazdy"

Prokuratura umorzyła sprawę, oczyszczając jednocześnie instruktora i wszystkich pracowników szkoły jazdy z jakichkolwiek zarzutów. Choć decyzja nie jest jeszcze prawomocna, wypadek uznano za przypadkowe, nieszczęśliwe zdarzenie.

Zdjęcia
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę