tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Scrambler, ktry zwyciy w Ducati Custom Rumble, moe by twj!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Scrambler, ktry zwyciy w Ducati Custom Rumble, moe by twj!

Autor: Informacja prasowa 2019.10.07, 13:37 Drukuj

Zwycięski Ducati Scrambler, najlepszy custom w konkursie Ducati Custom Rumble może być twój! Warsztat Eastern Spirit wystawił ten unikalny motocykl na sprzedaż.

Takie okazje zdarzają się niezwykle rzadko. Eastern Spirit, jeden z najbardziej znanych polskich warsztatów zajmujących się customizingiem motocykli, opracował ten projekt na międzynarodowy konkurs Ducati Custom Rumble. Custom powstał na bazie modelu Scrambler Ducati 400 z 2016 roku, na zlecenie Ducati Polska. To właśnie ten motocykl okazał się najlepszy na świecie!

NAS Analytics TAG

Modyfikowane Ducati otrzymało całkowicie nowy kształt w stylu cafe racer, nowe elementy nadwozia pokryte siedmiowarstwowym lakierem o niesamowitej głębi koloru. Taki lakier jest zarezerwowany dla pojazdów z najwyższej półki, typu Rolls Royce, ze względu na wysoką cenę i trudność nakładania. Całość podkreślają złoto-czarne szparunki.

Zakres modyfikacji:

 • przebudowana rama,
 • ręcznie zrobiony ze stali ogon z nową kanapą, 
 • przebudowany zbiornik,
 • całkowicie nowa przednia lampa, w którą został wbudowany oryginalny zegar,
 • nowe uchwyty do lampy oraz podnóżki i dźwignie,
 • układ hamulcowy zyskał z przodu nową tarczę większej średnicy, 
 • przednie koło o mniejszej średnicy, 
 • tylna pompa hamulca została zbudowana praktyczne od nowa tak, aby nie zaburzała "czystości" motocykla, 
 • tylny wahacz został przebudowany, aby opuścić motocykl i zarazem go utwardzić, przez zmianę mocowania tylnego amortyzatora,
 • przednie zawieszenie skrócone, przebudowane w środku tak, by zapewnić sztywniejszą pracę; przebudowa polegała na zmianie średnic otworów w tłoczyskach amortyzatorów (zawieszenie modelu Scrambler jest bardzo miękkie).

- Dużo pracy i czasu poświęciłem na układ wydechowy. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędziłem na spawaniu i wyginaniu rury. Chciałem z 400-setki wydobyć godny dźwięk -  mówi Sylwester Mateusiak z Eastern Spirit. - Wydech nie jest tylko ozdobą, która podkreśla charakter cafe racera. Został on zbudowany tak, by z dolnego tłumika wygenerować dźwięk basowy, a jednocześnie żeby dolny tłumik nie nagrzewał się. Górny wydech odpowiada za sopran i na nim już możemy smażyć jajecznicę. Należy również podkreślić, że nowy wydech wpłynął pozytywnie też i na osiągi.

To jednak nie koniec zakresu bogatych modyfikacji. Na uwagę zasługują też opony. Ogumienie typu slick podkreśla rasowy kształt cafe racera.

Wybierając takie opony chciałem nawiązać do sportowej historii toru Misano, w którym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Ducati Custom Rumble - dodaje Mateusiak. - Motocykl powstał z ogromną dbałością o detale. Jest to motocykl kolekcjonerski, jedyny taki egzemplarz ze światowym tytułem zbudowany przez znaną markę.

Ten motocykl może być teraz twój. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się bezpośrednio z Sylwestrem:  +48 534 807 200, e-mail: easternspiritgarage@gmail.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  NAS Analytics TAG
  na gr