tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Scrambler, który zwyciężył w Ducati Custom Rumble, może być twój! Advertisement
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Scrambler, który zwyciężył w Ducati Custom Rumble, może być twój!

Autor: Informacja prasowa 2019.10.07, 13:37 Drukuj

Zwycięski Ducati Scrambler, najlepszy custom w konkursie Ducati Custom Rumble może być twój! Warsztat Eastern Spirit wystawił ten unikalny motocykl na sprzedaż.

Takie okazje zdarzają się niezwykle rzadko. Eastern Spirit, jeden z najbardziej znanych polskich warsztatów zajmujących się customizingiem motocykli, opracował ten projekt na międzynarodowy konkurs Ducati Custom Rumble. Custom powstał na bazie modelu Scrambler Ducati 400 z 2016 roku, na zlecenie Ducati Polska. To właśnie ten motocykl okazał się najlepszy na świecie!

NAS Analytics TAG

Modyfikowane Ducati otrzymało całkowicie nowy kształt w stylu cafe racer, nowe elementy nadwozia pokryte siedmiowarstwowym lakierem o niesamowitej głębi koloru. Taki lakier jest zarezerwowany dla pojazdów z najwyższej półki, typu Rolls Royce, ze względu na wysoką cenę i trudność nakładania. Całość podkreślają złoto-czarne szparunki.

Zakres modyfikacji:

 • przebudowana rama,
 • ręcznie zrobiony ze stali ogon z nową kanapą, 
 • przebudowany zbiornik,
 • całkowicie nowa przednia lampa, w którą został wbudowany oryginalny zegar,
 • nowe uchwyty do lampy oraz podnóżki i dźwignie,
 • układ hamulcowy zyskał z przodu nową tarczę większej średnicy, 
 • przednie koło o mniejszej średnicy, 
 • tylna pompa hamulca została zbudowana praktyczne od nowa tak, aby nie zaburzała "czystości" motocykla, 
 • tylny wahacz został przebudowany, aby opuścić motocykl i zarazem go utwardzić, przez zmianę mocowania tylnego amortyzatora,
 • przednie zawieszenie skrócone, przebudowane w środku tak, by zapewnić sztywniejszą pracę; przebudowa polegała na zmianie średnic otworów w tłoczyskach amortyzatorów (zawieszenie modelu Scrambler jest bardzo miękkie).

- Dużo pracy i czasu poświęciłem na układ wydechowy. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędziłem na spawaniu i wyginaniu rury. Chciałem z 400-setki wydobyć godny dźwięk -  mówi Sylwester Mateusiak z Eastern Spirit. - Wydech nie jest tylko ozdobą, która podkreśla charakter cafe racera. Został on zbudowany tak, by z dolnego tłumika wygenerować dźwięk basowy, a jednocześnie żeby dolny tłumik nie nagrzewał się. Górny wydech odpowiada za sopran i na nim już możemy smażyć jajecznicę. Należy również podkreślić, że nowy wydech wpłynął pozytywnie też i na osiągi.

To jednak nie koniec zakresu bogatych modyfikacji. Na uwagę zasługują też opony. Ogumienie typu slick podkreśla rasowy kształt cafe racera.

Wybierając takie opony chciałem nawiązać do sportowej historii toru Misano, w którym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Ducati Custom Rumble - dodaje Mateusiak. - Motocykl powstał z ogromną dbałością o detale. Jest to motocykl kolekcjonerski, jedyny taki egzemplarz ze światowym tytułem zbudowany przez znaną markę.

Ten motocykl może być teraz twój. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się bezpośrednio z Sylwestrem:  +48 534 807 200, e-mail: easternspiritgarage@gmail.com

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę