tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ciemnia si w uamku sekundy. Super patent na wizjer do sportowych kaskw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ciemnia si w uamku sekundy. Super patent na wizjer do sportowych kaskw

Autor: Raff 2018.06.21, 14:46 3 Drukuj

Wizjer, który błyskawicznie sam ściemnia się w słońcu to ciekawy pomysł na ochronę wzroku w tych kaskach, które nie posiadają blendy. Niestety, za tę cenę wolelibyśmy chyba komplet trzech różnych wizjerów.

Właściciele kasków Arai, ale także innych pozbawionych blendy kasków o sportowym charakterze mają spory problem z używaniem ich podczas słonecznej pogody. Pewnym rozwiązaniem, choć niedoskonałym, są przyciemniane wizjery. Sprawdzają się one jednak tylko wówczas, gdy natężenie światła utrzymuje się na podobnym poziomie.

NAS Analytics TAG

Co w sytuacji, gdy podczas słonecznej pogody, wjedziemy w tunel, ciemny las lub po prostu nagle zajdzie słońce? Z pomocą przychodzi ciekawe rozwiązanie francuskiej firmy Shetters - zasilany energią słoneczną wizjer LED, który ściemnia się w zaledwie 0,08 sekundy.

Konstrukcja jest bardzo prosta i całkowicie samowystarczalna. Niewielka bateria słoneczna zasila panel LED, który sterowany jest czujnikiem natężenia światła. Jeśli jest ono zbyt duże, wizjer natychmiast się ściemnia, zapewniając oczom odpowiednią ochronę. Kiedy natężenie spada, na przykład pod wjeździe do tunelu, wizjer w ułamku sekundy robi się przezroczysty.

Wizjery Shetters dostępne są na razie do kasków Arai i Shoei, ale producent, który prowadzi kampanię crowdfundingową na Kickstarterze, zapewnia, że kaski innych marek także doczekają się dedykowanych wizjerów.

Pomysł wydaje się fajny, już kiedyś testowaliśmy podobne rozwiązanie marki HyperOptiks. Problemem może być tylko cena - za wizjer do motocykla trzeba zapłacić niebagatelną sumę 198 euro (850 zł). Chyba wolimy jednak mrużyć oczy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:Panti 22/06/2018 00:49

gdzie to mona kupi ?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr