tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Oczy dookoa gowy. Niezwyky kask CrossHelmet ju w produkcji!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Oczy dookoa gowy. Niezwyky kask CrossHelmet ju w produkcji!

Autor: Raff 2018.04.30, 11:11 1 Drukuj

Wyświetlacz HUD, redukcja hałasu i widok dookólny - to tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje kask szczękowy CrossHelmet. Wszystko to jednak za dość wysoką cenę.

Technologia, która trafia do motocyklowych kasków staje się coraz bardziej dostępna. Coś, co jeszcze kilka lat temu zarezerwowane było dla prototypów i wizjonerskich projektów przyszłości, dziś znaleźć można nawet w niedrogich kaskach.

NAS Analytics TAG

Przykładem takiego właśnie niedrogiego i technologicznie zaawansowanego kasku jest CrossHelmet, o którym pisaliśmy rok temu. Kask szczękowy o ciekawym kształcie, napakowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami trafi do produkcji po sukcesie na platformie Kickstarter.

Kask posiada zintegrowany wyświetlacz Head-Up, czyli taki, który pokazuje obraz tuż przed oczami kierowcy. Do tego celu służy specjalny przezroczysty wyświetlacz zamontowany w górnej części wizjera. Wyświetla on nie tylko wskazania nawigacji i informacje o połączeniach telefonicznych, ale, co najważniejsze, obraz z kamery szerokokątnej zamontowanej w tylnej części kasku. Kierowca ma zatem do dyspozycji widok obszarów, których, z racji rozmiarów wizjera, nie jest w stanie dostrzec. Takie rozwiązanie skutecznie eliminuje wszystkie martwe punkty i zapewnia pełną kontrolę nad sytuacją.

Kask CrossHelmet wyposażony jest w zintegrowany interkom z interfejsem Bluetooth, który, oprócz prowadzenia rozmów z pasażerem czy członkami grupy, umożliwia słuchanie muzyki i korzystanie z telefonu. Kask posiada także system aktywnej redukcji szumów, który wycina hałas pochodzący z silnika i wiatru. Poziom działania systemu można konfigurować.

Sterowanie funkcjami kasku odbywa się za pomocą dwóch dużych paneli dotykowych, znajdujących  się po obu stronach skorupy. Bateria kasku wytrzymuje sześciu do ośmiu godzin. Waga kasku CrossHelmet to 1,78 kg  - niemało, ale jeśli weźmiemy pod uwagę na ilość funkcji, nie jest tak źle. Tym bardziej, że są zwykłe kaski, które ważą więcej.

CrossHelmet po sukcesie projektu na Kickstarterze trafi do produkcji. Można go już zamawiać na stronie producenta. Cena tego cacka wyniesie około 1600 dolarów (ponad 6000 zł). Sprzedaż ma rozpocząć się na początku 2019 roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr