tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Samochody przyjazne dla motocyklistów. Euro NCAP ma już konkretne plany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Samochody przyjazne dla motocyklistów. Euro NCAP ma już konkretne plany

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.11.23, 09:11 Drukuj

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że samochody wyposażone w tzw. autopilota lub aktywny tempomat i inne tego typu systemy powinny być testowane pod kątem wykrywania motocykli. Teraz Euro NCAP w końcu przedstawiło konkretne plany dotyczące nowych metod sprawdzania elektroniki.

Jak informuje FEMA, Euro NCAP przedstawiło swój program Vision 2030: a Safer Future for Mobility, w którym możemy się dowiedzieć o przyszłości testowania pojazdów wyposażonych w systemy polegające na asystowaniu kierowcy lub wyręczeniu go w pewnych kwestiach. Będą one sprawdzane pod kątem reakcji na rozproszenie kierowcy, interfejsów HMI, a także sprawności systemów bezpieczeństwa opierających się na komunikacji między pojazdami (V2V), komunikacji między pojazdami i infrastrukturą drogową (V2I) oraz pojazdami i całym otoczeniem (V2X).

NAS Analytics TAG

Testy obejmują dodanie scenariuszy, gdzie główną rolę będzie odgrywał motocykl. Dotychczas obejmowały one jedynie pieszych i rowerzystów. Testy mają być bardziej "życiowe", a także przeprowadzane nie tylko w warunkach jazdy na drogach szybkiego ruchu. Można się zatem spodziewać sprawdzania systemów w symulacji ruchu miejskiego. Motocykle pojawią się m.in. przy testach systemów awaryjnego hamowania, które po wykryciu pojazdu nagle wytracającego prędkość i zorientowaniu się, że kierowca w porę nie reaguje, automatycznie uruchamiają układ hamulcowy samochodu. Dodatkowo testy mają być przeprowadzane w różnych warunkach pogodowych i w warunkach zmiennej widoczności. To wszystko powinno sprawić, że samochodowa elektronika będzie przyjazna dla kierujących jednośladami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę