tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rozwiązania aerodynamiczne Ducati oprotestowane przez inne zespoły
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rozwiązania aerodynamiczne Ducati oprotestowane przez inne zespoły

Autor: Konrad Bartnik 2019.03.19, 10:32 Drukuj

Jednym z nowo opracowanych elementów, które pozwoliły Andrei Dovizioso wygrać ostatnie GP Kataru, była karbonowa nakładka na wahacz, kierująca strugę powietrza na tylne koło. Cztery ekipy - Aprilia, KTM, Honda i Suzuki - złożyły oficjalny protest, twierdząc, że jest to niezgodna z przepisami technicznymi Moto GP ingerencja w aerodynamikę.

Co jest przedmiotem tego coraz ostrzejszego sporu? Niewielka część w formie małego pługa, wykonana z karbonu i przymocowana do dolnej części wahacza. Jej kształt powoduje "zagarnianie" strugi powietrza i kierowanie jej na tylne koło. Ducati twierdzi, że odpowiada to wyłącznie za chłodzenie tylnej opony. Tymczasem zespoły, które złożyły protest, są zdania, że część ta jest niedozwolonym elementem aerodynamicznym.

Odpowiedni wniosek został złożony tuż po wyścigu, jednak dyrektor techniczny MotoGP Danny Aldridge go oddalił. Protestujące zespoły były na to przygotowane i wcześniej sporządzone pismo trafiło bezpośrednio do FIM. Tam skarga również przepadła. Ostatnia instytucja to izba odwoławcza MotoGP, gdzie sprawa może być badana miesiącami. Jest jednak mało prawdopodobne, by protest przyniósł jakikolwiek skutek, a  wyniki osiągnięte przez trzech kierowców Ducati, korzystających ze spornego elementu - Dovizioso, Petrucciego i Millera - zostały anulowane.

Do akcji protestacyjnej nie dołączyła Yamaha. Być może dlatego, że sama korzystała w zeszłym roku z podobnego rozwiązania, którego zadaniem było odprowadzanie wody z okolic tylnego koła w deszczowych warunkach.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę