tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Maroka: Rafa Sonik powalczy o podium Pucharu wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Maroka: Rafa Sonik powalczy o podium Pucharu wiata

Autor: Informacja prasowa 2018.10.03, 13:10 Drukuj

Kilkanaście śrub i prętów w kolanie, dziewięć miesięcy mozolnej rehabilitacji i dwa wycieńczające rajdy w Ameryce Południowej. Taką drogę po krótce przeszedł Rafał Sonik, żeby stanąć w najbliższy czwartek na starcie Rajdu Maroka i walczyć o podium klasyfikacji generalnej. W finałowej rundzie zmagań Polak ma realne szanse sięgnąć po swój dziesiąty i jedenasty medal Pucharu Świata.

- Jeszcze kilkanaście tygodni temu nie miałem pojęcia, czy będę mógł w tym roku wrócić do ścigania, a tymczasem dwa świetne wyniki w Chile i Argentynie dają mi szansę na przywiezienie z Maroka nawet dwóch medali - mówił przed odlotem z Krakowa quadowiec.

NAS Analytics TAG

Rafał Sonik meldował się na podium Pucharu Świata w każdym sezonie, w którym rywalizował o trofeum, poczynając od 2010 roku. Teraz, mimo poważnej kontuzji ma szansę powtórzyć wynik z ubiegłego roku i sięgnąć po srebrny medal cyklu. Jedyny warunek, jaki musi spełnić, to stanąć na podium saharyjskich zmagań. Podobny wynik jest mu potrzebny, by utrzymać pierwsze miejsce wśród weteranów (łączna klasyfikacja quadowców i motocyklistów). Tym samym polski mistrz po raz drugi sięgnąłby po złoto w tej kategorii.

- Siatkarze dodali nam skrzydeł na dzień przed wylotem do Maroka, więc teraz pełni pozytywnej energii, i jak zawsze "pod parą", jedziemy walczyć o najwyższą stawkę. Ostatnie tygodnie rehabilitacji pozwalają mi wierzyć, że ból nogi tym razem będzie mniej dokuczliwy. Będę mógł pełniej cieszyć się ściganiem na jednej z najpiękniejszych pustyń globu - Saharze! - powiedział "SuperSonik".

O najwyższe cele powalczą też Biało-Czerwoni w innych klasach. Być może właśnie w Maroku, Puchar Świata FIA zapewni sobie Jakub Przygoński, a o mistrzostwo świata juniorów FIM powalczy Maciej Giemza. Obok Rafała Sonika, w klasie quadów pojedzie również drugi Polak, doświadczony w krótkich rajdach Baja i uczący się trudnej sztuki nawigacji podczas maratonów - Paweł Otwinowski.

Polacy mogą więc wrócić z dawnych tras rajdu Paryż-Dakar z trzema złotymi krążkami. Aby tego dokonać muszą jeszcze w dobrym czasie pokonać prolog i pięć etapów o łącznej długości 1907 km. Dystans, który przemierzą podczas odcinków specjalnych wyniesie 1225km. Samochody ścigające się na nieco innej trasie pokonają ok. 100 km więcej. Prolog, liczący 10km zaplanowano na czwartek 4 października w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy na: www.facebook.com/rafalsonikofficial/ oraz www.instagram.com/rafalsonik/

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr