tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rafał Sonik jedzie do Chile po Puchar Świata NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rafał Sonik jedzie do Chile po Puchar Świata

Autor: Informacja prasowa 2019.08.30, 16:49 Drukuj

Atacama Rally - trzecia runda tegorocznych zmagań o Puchar Świata FIM w cross-country może okazać się decydująca dla losów rywalizacji. W poprzednich latach, Rafał Sonik już dwukrotnie zapewniał sobie trofeum właśnie na piaskach Atakamy. W przyszłym tygodniu postara się dopełnić tradycji, jednak najpierw musi pokonać silną grupę chilijskich konkurentów.

Najbardziej sucha pustynia świata już piąty rok z rzędu gości zawodników walczących o mistrzostwo i puchar świata. Rafał Sonik startował we wszystkich dotychczasowych edycjach Atacama Rally, więc na chilijskich wydmach czuje się bardzo komfortowo. - Już jedenasty raz będę się ścigać na tej pustyni. Sześć razy prowadziła tędy trasa Rajdu Dakar, a cztery razy walczyliśmy tu w sezonie pucharu świata. Mam sporo dobrych wspomnień związanych z tymi terenami. Tutaj wygrałem kluczowe etapy Dakaru w 2015 roku. Dwukrotnie też, zjeżdżając z ogromnych wydm do Copiapo mogłem świętować zwycięstwo w całym cyklu. Mam nadzieję, że tak będzie również w tym roku - powiedział Rafał Sonik przed wylotem do Ameryki Południowej.

NAS Analytics TAG

W Chile zabraknie Aleksandra Maksimowa - głównego rywala Polaka w drodze po trofeum, jednak nie zabraknie quadowców, którzy mogą pokrzyżować mu plany i odebrać cenne punkty do klasyfikacji. Na liście startowej są między innymi doświadczeni uczestnicy Dakaru: Giovani Enrico, Italo Pedemonte, czy Luis Barahona. Wszyscy regularnie trenują na Atakamie i znają teren, jak własną kieszeń.

- Jestem już przyzwyczajony, że w Ameryce Południowej zawsze mam przeciwko sobie całą koalicję zdeterminowanych i ambitnych, lokalnych zawodników. Każdy z nich chce być ode mnie szybszy, ale na szczęście nie muszę podejmować tej rękawicy. Oni ścigają się w rajdzie, a ja w pucharze świata. Mamy inne cele. Ja ustalam taktykę jazdy pod zwycięstwo w całym sezonie. Oni chcą zostawić mnie za plecami tu i teraz. Nie zmienia to faktu, że jak zawsze powalczę o zwycięstwo w rajdzie, jednak nie za wszelką cenę - przyznał spokojny przed startem lider cyklu.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna rywalizacja w Chile będzie miała również aspekt estetyczny. Po raz kolejny pustynia Atakama w wielu rejonach pokryła się kobiercami kwiatów, poprzez które już od poniedziałku będą pędzić motocykliści i quadowcy. Właśnie na 2 września zaplanowano prolog. Następnie odbędzie się pięć etapów rywalizacji, która zakończy się w sobotę 7 września w Copiapo.

Zapraszamy na: www.facebook.com/rafalsonikofficial/ oraz www.instagram.com/rafalsonik/

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę