tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Radary mierzące hałas wystartowały we Francji - porażająca skuteczność
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Radary mierzące hałas wystartowały we Francji - porażająca skuteczność

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.30, 13:07 7 Drukuj

Nie mamy jeszcze właściwej nazwy dla tych urządzeń, które mogą być kolejnym utrapieniem dla motocyklistów. Być może przyjmą się radary akustyczne lub audioradary. W ostatnich dniach do krajów, w których są testowane, dołączyła Francja. Wynik pierwszego dnia pracy - 450 zarejestrowanych przypadków nadmiernie głośnych pojazdów.

Pod koniec czerwca pisaliśmy o testowych audioradarach, które rozpoczęły pracę w Wielkiej Brytanii. Teraz do wyspiarzy dołączyła Francja, która na jednej z podparyskich dróg zainstalowała urządzenie, ochrzczone sympatyczną nazwą Meduza. Odcinek ten jest popularny wśród motocyklistów, składa się bowiem z atrakcyjnej serii 17 zakrętów.

NAS Analytics TAG

Meduzę włączono w niedzielę i już pierwszy dzień pracy przyniósł obfite żniwo. Wyposażone w kilka mikrofonów urządzenie wykryło ok. 450 nagłych wzrostów poziomu hałasu, które można interpretować jako nadmiernie głośne pojazdy. Oczywiście są to testy, więc kalibracja audioradaru tak, by precyzyjnie wykrywał nieprzepisowe wydechy potrwa jeszcze trochę. Kierunek zmian jest jednak jasny - zostaje nam coraz mniej przestrzeni, także tej dźwiękowej.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia

7798107626 le-capteur-meduse-un-radar-sonore

EXHRAFCSIECNHTCN6JOLUL3KCE

Komentarze 7
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:ja 02/08/2019 09:39

Wreszcie.

Odpowiedz
Autor:Rob 30/07/2019 16:19

NoiseRadar ?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę