tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przyszo marki Harley-Davidson jednak nie bdzie elektryczna
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przyszo marki Harley-Davidson jednak nie bdzie elektryczna

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.12, 07:19 1 Drukuj

Harley-Davidson zmienia kurs i usuwa ze swojej strony informacje na temat motocykli elektrycznych, które mogłyby pojawić się w przyszłości.

Jednym z kierunków rozwoju marki Harley-Davidson, który obrał Matthew Levatich, były motocykle elektryczne. Miało to przyciągnąć młodsze pokolenia, które wydawałoby się, że stoją obecnie w kolejkach po Teslę, elektrycznego Lexusa czy hybrydy plug in od BMW. Okazuje się jednak, że jego pomysł nie do końca wypalił, a nowy prezes - Jochen Zeitz - ostro zmienia plany rozwoju marki.

NAS Analytics TAG

Harley-Davidson LiveWire zaliczył na początku kilka wpadek, ale ostatecznie okazał się być dobrym motocyklem. Jego problemem jest jedynie cena i to, że wcale nie przyciągnął nowej klienteli. Kilka miesięcy po uruchomieniu sprzedaży pojawiły się informacje, że przeprowadzono ankietę i wynika z niej, że większość klientów kupujących ten motocykl ma już w swoim garażu jakiegoś Harleya.

Jochan Zeitz robi porządki w strategii legendarnej marki. Najpierw Harley poinformował o wycofaniu się z Indii, a teraz okazuje się, że z zakładki "Future Models" na stronie internetowej producenta zniknęły koncepty motocykli elektrycznych będących wypadkową modelu LiveWire. Zeitz postawił również pod znakiem zapytania nadejście małego Harleya, nad którym pracuje chiński Qianjiang. Tutaj akurat totalnie się nie dziwimy, ponieważ modele Street 500 i 750 nie spełniły pokładanych w nich nadziei.

Nowy prezes marki Harley-Davidson ma już doświadczenie w wyciąganiu firm z beznadziejnych sytuacji, co udowodnił wiele lat temu skutecznie reanimując markę Puma, która była w cieniu Adidasa i Nike, a obecnie znów mocno liczy się na rynku odzieży sportowej i lifestyle. Czy podobnie będzie z Harleyem? Czas pokaże. Póki co, z wypiekami na twarzach czekamy na premierę modelu Pan America, która odbędzie się już w drugiej połowie stycznia. W tym miejscu możemy również zadać pytanie o to, czy Harley faktycznie potrzebuje 30-latków, czy może do produktów tej marki po prostu trzeba dojrzeć?

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:Ja 15/02/2021 22:56

I dobrze.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr