tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przełóżcie normę Euro 5! Dramatyczny apel producentów motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Przełóżcie normę Euro 5! Dramatyczny apel producentów motocykli

Autor: Raff 2020.04.07, 11:13 6 Drukuj

Ze względu na pandemię COVID-19, przyszłoroczny termin wprowadzenia normy Euro 5 może być zabójczy dla branży - alarmują producenci motocykli i proponują nowy termin - 2022 r.

Euro 5 oznacza dla producentów konieczność redukcji tlenku węgla w produkowanych przez nich silnikach z 1140 mg/km do 1000 mg/km), węglowodorów ze 170 mg/km do 100 mg/km) i tlenku azotu z 90 mg/km do 60 mg/km. Regulacje Euro 5 znalazły już zastosowanie w niektórych nowych modelach, na przykład w Hondzie Africa Twin 1100, Yamasze R1M, Suzuki V-Stromie 1050 XT i BMW F 900 XR. Większość producentów nadal jednak przygotowuje się do nowych zasad.

NAS Analytics TAG

Głównym problemem w pracach nad spełnieniem normy Euro 5 jest oczywiście pandemia COVID-19 i związane z nią przestoje w wielu fabrykach, nie tylko europejskich, ale również azjatyckich. Kilkutygodniowe przerwy w pracach nad technologiami, a także konieczność reorganizacji planów finansowych, stawiają pod znakiem zapytania sukces w walce o spełnienie wymagań normy Euro 5.

Dodatkową kwestią jest także długotrwały przestój w punktach sprzedaży. Może to uniemożliwić wyprzedanie motocykli z normą Euro 4. Producenci apelują do instytucji unijnych o przesunięcie terminu wprowadzenia normy Euro 5 na styczeń 2022 r. lub umożliwienie prowadzenia sprzedaży pojazdów z normą Euro 4 dłużej.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę