tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Prywatne testy Moto2 i Moto3 - Zarco najszybszy

Prywatne testy Moto2 i Moto3 - Zarco najszybszy

Autor: Beavis 2016.02.14, 19:55 Drukuj

Zeszłoroczny Mistrz Świata Moto2 był najszybszy podczas przedsezonowych, prywatnych testów w Walencji.

Zasadnicze pytane: czy Johann Zarco będzie pierwszym Mistrzem Moto2, który obroni tytuł? Patrząc na to jak mocny w sezonie 2014 był Tito Rabat i jak bardzo tytułu nie obronił w 2015, moim zdaniem szanse są nikłe. Taka specyfika klasy, to przecież w niej uwielbiamy. Inna sprawa, że Zarco juz testuje nowego Kalexa z zawieszeniem marki WP, którego konkurencyjność została poprawiona - Zarco pokonał kwalifikacyjny rekord toru z 2013 roku, podczas prywatnych testów i z wiatrem w twarz (niemetaforycznym). Reprezentujący Ajo Motorsport Johann Zarco wykręcił czas 1’34.5. W piątek był o pół sekundy szybszy o Jonasa Folgera, trzecie czas wykręcił debiutujący w klasie Xavi Vierge (Tech3, gość pokonał 90. okrążeń!). W czołówce znaleźli się także Miquel Oliveira (ex-Moto3) i Danny Kent (zeszłoroczny Mistrz Moto3). Trzymam kciuki za solidny powrót tego zawodnika do Moto2.

Wsród reprezentantów Moto3 w piątek najszybszy był Jorge Navarro przed Romano Fenatim i debiutującym w klasie pod skrzydłami zespołu Valentino Rossiego Nicolo Bulegą. Brad Binder na fabrycznym KTM-ie był tuż za trójką. Pierwsza dziesiątka Moto3 znalazła się w jednej sekundzie, ze zbliżoną reprezentacją zawodników na KTM-ach i Hondach. 

Na początku marca na torze w Jerez odbędą się oficjalne testy klasy Moto2 i Moto3, co da nam pełniejszy obraz sytuacji. A już 20. marca rusza sezon 2016!

Foto: motogp.com 

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę