tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM oficjalnie w Moto2!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM oficjalnie w Moto2!

Autor: Beavis 2016.02.01, 10:36 Drukuj

Mimo konieczności używania silnika Hondy, KTM postanowił wejść do klasy Moto2!

Wczoraj w nocy po świecie rozesłano oficjalną informację potwierdzającą udział KTM-a w Mistrzostwach Świata Moto2. Udział marki w serii będzie kolaboracją pomiędzy KTM-em i WP Performacne System. Jest jednak jasne, że to kolaboracja tak naprawdę wewnątrzfirmowa - KTM i WP należą do Cross Industries AG, a ich fabryki są dosłownie obok siebie.

~~~~~------~~~~~

W zeszłym roku Johann Zarco zdobył Mistrzostwo Świata Moto2 używając podzespołów marki WP. WP obok zawieszeń produkuje układy chłodzenia, ramy i układy wydechowe. Produkuje także ramy dla fabrycznego zespołu KTM-a w Moto3 oraz dla serii Red Bull Rookies Cup.

Projekt Moto2 ma dla nas ogromne znaczenie. Dzięki rozwojowi i długotrwałych inwestycji jesteśmy bliżej zamknięcia ostatnich luk w naszym programie wyścigowym. Młody kierowca może zacząć swoją karierę w Rookies Cup, awansować do fabrycznego zespołu w Moto3, a później przez nowy projekt w Moto2 zakończyć w MotoGP. Takie rozwiązania wielokrotnie się sprawdzały dla KTM-a i WP w przeszłości. Chcemy, żeby zawodnicy w MotoGP pojawiali się przechodząc przez cały program KTM Academy - mówił Stefan Pierer, CEO Cross Industries AG.

Przesłanie jest jasne - KTM chce mieć program pozwalający na wykształcenie od podstaw najlepszych z najlepszych, także przy wykorzystaniu klasy Moto2. Jednak udział KTM-a jest niespodziewany z innych względów. Klasa zakłada obowiązkowo używanie seryjnych silników z Hondy CBR600RR, co w przeszłości skutecznie studziło zapędy producentów motocykli (a przymierzała się np. Aprilia). Kontrakt Dorny z Hondą wygasa dopiero w 2019 roku, KTM-owi najwyraźniej to jednak nie przeszkadza.

Pointa jest taka, że już niedługo zobaczymy KTM-a z kratownicową ramą, w której znajdzie się czterocylindrówka Hondy…

Źródło: KTM

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę