tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Powstan Mistrzostwa wiata w SuperMotocrossie. Dwie amerykaskie marki cz siy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Powstan Mistrzostwa wiata w SuperMotocrossie. Dwie amerykaskie marki cz siy

Autor: Dominika Jochymska 2022.08.12, 13:05 Drukuj

Feld Motor Sports i MX Sports Pro Racing wspólnie ogłosiły partnerstwo, w ramach którego powstaną Mistrzostwa Świata w SuperMotocrossie. Na podstawie tego porozumienia obie firmy będą współpracować, aby rozwijać zarówno supercross, jak i motocross, tworząc nową platformę mistrzostw, w których pula nagród dla najlepszych zawodników wyniesie aż 10 milionów dolarów.

Zaczynając od 2023 roku sezon wyścigowy rozszerzy się o Mistrzostwa Świata w SuperMotocrossie, które odbędą się w sobotę 14 października w Los Angeles Memorial Coliseum w Los Angeles w Kalifornii.

NAS Analytics TAG

- Wraz z utworzeniem Mistrzostw Świata w SuperMotocrossie robimy znaczący krok w kierunku przekształcenia tego sportu w serię, która będzie lepiej dopasowana do rozwijającego się globalnego rynku i jego wpływu na naszych fanów i sponsorów - powiedział Kenneth Feld, dyrektor generalny Feld Entertainment. - Ponieważ media i technologia wciąż ewoluują, SuperMotocross będzie w stanie wykorzystać te innowacje, aby dotrzeć do nowych odbiorców i mocno się rozwijać w nadchodzących latach.

Mistrzostwa Monster Energy AMA Supercross oraz Mistrzostwa Lucas Oil Pro Motocross nadal będą koronować swoich mistrzów na zakończenie swoich serii. Następnie 22 najlepszych zawodników z klasy 250 cm3 i 22 najlepszych zawodników z klasy 450 cm3 po połączeniu punktów zdobytych podczas wyścigów supercrossowych i motocrossowych zakwalifikuje się do rywalizacji w dwóch rundach Playoff SuperMotocrossu i finale Mistrzostw Świata, gdzie stawką będzie tabliczka z numerem 1 oraz najwyższa wypłata w sporcie.

- W tym sezonie świętujemy 50-lecie amerykańskiego motocrossu, a stworzenie Mistrzostw Świata w SuperMotocrossie i połączenie z supercrossem może być jedną z najważniejszych zmian, jakie kiedykolwiek zaszły w tym sporcie - powiedziała Carrie Coombs-Russell, dyrektor generalna MX Sports Pro Racing. - Ta współpraca stworzy jedyną serię wyścigów offroadowych na świecie, która zapewni pełną infrastrukturę i jasną ścieżkę rozwoju od poziomu amatorskiego po profesjonalną rywalizację z topowymi zawodnikami globu, dając możliwość ścigania się na najbardziej wymagających torach świata.

Mistrzostwa Świata w SuperMotocrossie połączą supercross i motocross wprowadzając unikalną formułę wyścigów, stając się tym samym nową dyscypliną tego sportu. Zostaną zbudowane specjalnie zaprojektowane tory, aby w pełni zaprezentować nowy styl wyścigów. Światowej klasy obiekty pozwolą na połączenie najlepszych projektów torów supercrossowych i motocrossowych, tworząc w końcu platformę, która pozwoli rozstrzygnąć ostatecznie debatę o tym, kto jest najlepszy na świecie i ukoronować nowego mistrza.

Harmonogram Monster Energy AMA Supercrossu na sezon 2023 zostanie ogłoszony w nadchodzących tygodniach. Po nim ogłoszony zostanie także terminarz Mistrzostw Lucas Oil Pro Motocrossu 2023. Daty i miejsca nadchodzących Mistrzostw Świata w SuperMotocrossie oraz dodatkowe szczegóły zostaną ogłoszone natomiast w dalszej części roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr