tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: Ken Roczen przeamuje z pass i wygrywa w Glendale [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: Ken Roczen przeamuje z pass i wygrywa w Glendale [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.02.12, 12:21 Drukuj

Przed rundą w Glendale, lider klasyfikacji Chase Sexton prowadził zaledwie jednym punktem przed Jettem Lawrencem i dwoma przed Aaronem Plessingerem. Niestety w tygodniu poprzedzającym szóstą rundę rozgrywek, Sexton rozbił się podczas treningów i było wiadomo, że w Arizonie nie pojedzie na 100% swoich możliwości z powodu kontuzji ręki. Jego bezpośredni rywale, co prawda wystartowali w pełni formy, ale żaden z nich nie dał rady pokonać Kena Roczena, który wreszcie od początku do końca pojechał, tak jak chciał.

W wyścigu głównym Roczen zgarnął holeshota i prowadził niezmiennie aż do samej mety. Za nim trwała batalia o kolejne miejsca, z której dość szybko wypadł Aaron Plessinger zaliczając upadek w zakręcie i tracąc drugą pozycję. Przejął ją Jason Anderson, który jednak miał około cztery sekundy straty do Roczena.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Na trzecim miejscu jechał Eli Tomac, ale ścigali go Cooper Webb i Jett Lawrence. Ostatecznie Lawrence najpierw wyprzedził Webba, a później Tomaca, aby wskoczyć na najniższy stopień podium. Tomac utrzymał czwarte miejsce, a pierwszą piątkę zamknął Hunter Lawrence, dla którego jest to póki co, najlepszy wynik w klasie 450.

Wyniki klasy SX450

1. Ken Roczen
2. Jason Anderson
3. Jett Lawrence
4. Eli Tomac
5. Hunter Lawrence
6. Dylan Ferrandis
7. Cooper Webb
8. Malcolm Stewart
9. Chase Sexton
10. Aaron Plessinger

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 6 rundach)

1. Jett Lawrence 117
2. Chase Sexton 111
3. Aaron Plessinger 108
4. Cooper Webb 107
5. Jason Anderson 106
6. Ken Roczen 102
7. Eli Tomac 100
8. Dylan Ferrandis 93
9. Hunter Lawrence 69
10. Justin Barcia 63

W klasie SX250 West, przed rundą w Glendale, Levi Kitchen i Jordon Smith remisowali w punktach zajmując fotel lidera. Obaj udowodnili swoją formę wygrywając eliminacje w swoich grupach. W wyścigu głównym również od razu wyszli na czoło stawki i toczyli zaciętą batalię o prowadzenie. W walkę tę włączył się RJ Hampshire, który wykorzystał błędy rywali i najpierw wyprzedził Kitchena, a później Smitha, który w sumie zaliczył aż trzy upadki w tym wyścigu.

Hampshire dowiózł prowadzenie do mety i został pierwszym zawodnikiem w tym sezonie z dwoma zwycięstwami. Drugie miejsce zajął Levi Kitchen, a trzecie Jo Shimoda, dla którego było to pierwsze podium w tym sezonie. Jordon Smith zdołał ostatecznie zająć czwarte miejsce oddając Kitchenowi samodzielne prowadzenie w klasyfikacji. Po ostatnim wyścigu przed pięcioma tygodniami przerwy dla dywizji zachodniej, Kitchen ma obecnie cztery punkty przewagi nad Smithem i pięć nad Hampshirem.

Wyniki klasy SX250 West

1. R.J. Hampshire
2. Levi Kitchen
3 . Jo Shimoda
4. Jordon Smith
5. Garrett Marchbanks
6 . Mitchell Oldenburg
7. Julien Beaumer
8. Phil Nicoletti
9. Robbie Wageman
10. Hunter Yoder

Klasyfikacja generalna klasy SX250 West (po 5 rundach)

1. Levi Kitchen 106
2. Jordon Smith 102
3. R.J. Hampshire 101
4. Garrett Marchbanks 87
5. Jo Shimoda 74
6. Mitchell Oldenburg 67
7. Anthony Bourdon 65
8. Julien Beaumer 63
9. Carson Mumford 58
10. Hunter Yoder 56

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr