tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wystartowa 53. sezon AMA Pro Motocrossu. Lawrence i Deegan z perfekcyjnymi wynikami w Pala [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wystartowa 53. sezon AMA Pro Motocrossu. Lawrence i Deegan z perfekcyjnymi wynikami w Pala [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.05.27, 11:49 Drukuj

53. sezon Mistrzostw AMA Pro Motocrossu wystartował w miniony weekend w Pala w Kalifornii. Na torze Fox Raceway dominowali Jett Lawrence i Haiden Deegan. W klasie 450 Lawrence zaczął sezon w miejscu, w którym go zakończył w zeszłym roku, pozostając niepokonanym w 24 wyścigach motocrossowych z rzędu. Z kolei w klasie 250 Deegan zabłysnął przed własną publicznością uzyskując perfekcyjny wynik 1:1.

W pierwszym wyścigu klasy 450 stawkę od startu prowadzili Jett i Hunter Lawrence, Dołączył do nich Aaron Plessinger, który powrócił do ścigania po kontuzji łokcia odniesionej w supercrossie. Finalnie zwycięstwo w wyścigu padło łupem Jetta, a Hunter po pojedynku z Plessingerem wywalczył drugie miejsce. Pierwszą piątkę uzupełnili Chase Sexton i Justin Cooper.

NAS Analytics TAG

Start drugiego wyścigu wyglądał podobnie, jak pierwszego. Ponownie na czele zobaczyliśmy braci Lawrence. Początkowo jechał z nimi Phil Nicoletti, ale szybko został wyprzedzony przez Chase'a Sextona. Ta trójka narzuciła zawrotne tempo i szybko zbudowała sobie kilka sekund przewagi nad resztą stawki. Początkowo Hunter próbował atakować brata, ale bezskutecznie. Natomiast Sexton wykorzystał okazję i wyprzedził Huntera. Trzymał się blisko lidera wyścigu, jednak w pewnym momencie wypadł z toru i stracił szansę na nawiązanie walki.

Wyścig wygrał Jett Lawrence, drugie miejsce zajął Sexton, a trzecie Hunter Lawrence. Czwarte i piąte miejsce zajęli odpowiednio: Jason Anderson i Dylan Ferrandis.

W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce zajął Jett Lawrence z wynikiem 1:1 pozostając póki co niepokonanym w sezonie outdoorowym od 24 wyścigów. Drugie miejsce zajął Hunter Lawrence z wynikiem 2-3, a podium uzupełnił Chase Sexton (4-2). Warto wspomnieć, że to trzeci sezon z rzędu, w którym Honda kończy rundę inauguracyjną z wynikiem 1-2.

Wyniki klasy 450

1. Jett Lawrence 1-1
2. Hunter Lawrence 2-3
3. Chase Sexton 4-2
4. Dylan Ferrandis 7-5
5. Justin Barcia 6-6
6. Jason Anderson 10-4
7. Justin Cooper 5-8
8. Aaron Plessinger 3-12
9. Malcolm Stewart 8-7
10. Phil Nicoletti 9-9

Pierwszy wiścig klasy 250 rozpoczął na prowadzeniu Tom Vialle, ale Levi Kitchen szybko uplasował się na drugim miejscu. Niedługo później przystąpił do ataku i przejął pierwsze miejsce. Na prowadzeniu Kitchen wypracował sobie kilkusekundową przewagę nad rywalami, podczas gdy Vialle i Haiden Deegan walczyli o drugie miejsce. Ostatecznie batalię tę wygrał Deegan, który wziął na celownik Kitchena.

Na dwa okrążenia przed końcem, wydawało się, że Kitchen kontroluje wyścig. Wtedy przekrzywiony znacznik toru utknął w jego bucie. Odczepienie go od buta, spowolniło Kitchena, co skrzętnie wykorzystał Deegan wyprzedzając rywala. Pochodzący z południowej Kalifornii Haiden nie oglądał się za siebie i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, meldując się na mecie na 7,2 sekundy przed Kitchenem. Trzecie miejsce zajął Vialle, czwarte Chance Hymas, a piąte Joey Savatgy.

Po wyścigu sędziowie nałożyli karę na Toma Vialle, który na początku wyścigu zjechał z toru zyskując, ich zdaniem, przewagę. W rezultacie Vialle spadł o jedną pozycję na czwarte miejsce, co przesunęło Chance Hymasa na trzecie.

W drugim wyścigu Deegan zgarnął holeshota, a Jalek Swoll i Kitchen ruszyli za nim w pościg. Kitchen nie marnował czasu i szybko się uplasował za Deeganem. Tempo tej dwójki pozwoliło im na odskoczenie od reszty stawki. W międzyczasie Swoll znalazł się na krótko pod ostrzałem Vialle, ponieważ zawodnik KTM przewrócił się i stracił pozycję.

Mimo tego walka o najniższy stopień podium trwała w najlepsze. Pięć minut przed końcem Swoll, Vialle i Hymas jechali w kolejności 3-4-5, a dzieliła ich zaledwie długość motocykla. Vialle w końcu ruszył do ataku i skutecznie wyprzedził Swolla, następnie Hymas zrobił to samo spychając Swolla na piąte miejsce.

Na czele Deegan dla pewności jeszcze podkręcił tempo w końcówce i zameldował się na mecie jako pierwszy z przewagą 1,9 sekundy nad Kitchenem. Tym samym wygrał rundę z wynikiem 1:1 zapisując na swoim koncie trzecie zwycięstwo w karierze. Kitchen z wynikiem 2:2 zajął drugie miejsce, a podium uzupełnił Tom Vialle (4:3).

Wyniki klasa 250

1. Haiden Deegan 1-1
2. Levi Kitchen 2-2
3. Tom Vialle 4-3
4. Chance Hymas 3-4
5. Jalek Swoll 6-5
6. Jo Shimoda 8-6
7. Nate Thrasher 11-7
8. Pierce Brown 10-8
9. Joey Savatgy 5-13
10. Ryder DiFrancesco 9-12

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr