tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: Webb i Deegan wygrywaj w Arlington. Fatalna runda dla Forknera [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: Webb i Deegan wygrywaj w Arlington. Fatalna runda dla Forknera [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.02.26, 14:21 Drukuj

Siódma runda Monster Energy AMA Supercrossu zawitała do Teksasu. Przed Arlington wydawało się, że seria staje się dość przewidywalna, przynajmniej w klasie 450. Nic bardziej mylnego. I pomimo tego, że w sobotni wieczór triumfował Cooper Webb, mający na swym koncie rekordowe sześć zwycięstw na tym obiekcie, to droga do wygranej nie była prosta.

Po starcie wyścigu to Jett Lawrence zgarnął holeshota i objął prowadzenie. Webb starał się trzymać za nim, ale przewaga którą zyskał Lawrence była spora. Do czasu, kiedy Jett stracił równowagę w sekcji rytmicznej i wypadł z toru. Webb przejął prowadzenie i choć Lawrence próbował jeszcze atakować, co skończyło się wjechaniem w dublowanego Vince'a Friese i utratą dwóch pozycji. Webb dowiózł prowadzenie do mety, a za nim zameldowali się Eli Tomac, który po upadku w początkowej fazie wyścigu, włączył swój "beast mode" i gnał do przodu nie zatrzymywany przez nikogo oraz Aaron Plessinger, który po raz kolejny potwierdził swoją wysoką dyspozycję.

NAS Analytics TAG

Jett Lawrence zdołał ukończyć wyścig na czwartym, a jego brat Hunter na piątym miejscu. Obrońca tytułu, Chase Sexton, nadal zmaga się z kontuzją ręki i był w stanie dojechać do mety na szóstej pozycji. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Justin Cooper, Ken Roczen, Malcolm Stewart i Jason Anderson.

Wyniki klasy SX450

1. Cooper Webb
2. Eli Tomac
3. Aaron Plessinger
4. Jett Lawrence
5. Hunter Lawrence
6. Chase Sexton
7. Justin Cooper
8. Ken Roczen
9. Malcolm Stewart
10. Jason Anderson

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 7 rundach)

1. Jett Lawrence 135
2. Cooper Webb 132
3. Aaron Plessinger 128
4. Chase Sexton 127
5. Eli Tomac 122
6. Jason Anderson 118
7. Ken Roczen 116
8. Dylan Ferrandis 93
9. Hunter Lawrence 86
10. Justin Cooper 75

Ta sama sekcja rytmiczna, na której wypadł Lawrence, siała spustoszenie w klasie 250 dywizji wschodniej. Lider wyścigu, Austin Forkner, wypadł tam z toru i upadł na beton. Upadek wyglądał fatalnie, a Austin opuścił tor z ekipą medyczną. Po badaniach w szpitalu okazało się, że ma złamane dwa kręgi w kręgosłupie i łopatkę. Żadna z tych kontuzji co prawda nie wymaga operacji, ale raczej kończy sezon Forknera.

Katastrofa Forknera dała prowadzenie Haidenowi Deeganowi, który świętował swoje zwycięstwo podobnie, jak jego ojciec Brian w 1997 roku w Los Angeles, wypuszczając motocykl po przejechaniu mety.

Drugie miejsce zajął Cameron McAdoo, a trzecie Tom Vialle. Pierwszą piątkę uzupełnili Seth Hammaker i Pierce Brown. Po dwóch rundach punkty w klasyfikacji są jednak mocno wymieszane i liderem pozostaje Max Anstie, który w Arlington był dopiero szósty. Za nim plasują się Pierce Brown, Daxton Bennick i Coty Schock.

Wyniki klasy SX250 East

1. Haiden Deegan
2. Cameron McAdoo
3. Tom Vialle
4. Seth Hammaker
5. Pierce Brown
6. Max Anstie
7. Chance Hymas
8. Coty Schock
9. Guillem Farres
10. Daxton Bennick

Klasyfikacja generalna klasy SX250 East (po 2 rundach)

1. Max Anstie 38
2. Pierce Brown 34
3. Daxton Bennick 32
4. Coty Schock 32
5. Haiden Deegan 31
6. Cameron McAdoo 29
7. Chance Hymas 27
8. Guillem Farres 27
9. Henry Miller 26
10. Austin Forkner 25

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr