tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Posłowie przegłosowali opłaty za obowiązkowe przeglądy. Diagności oburzeni
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Posłowie przegłosowali opłaty za obowiązkowe przeglądy. Diagności oburzeni

Autor: Raff 2018.12.04, 12:16 4 Drukuj

Posłowie zdecydowali, że opłata za obowiązkowe badanie techniczne pojazdu w 2019 roku pozostanie na takim samym poziomie jaki obowiązuje dziś. Pojawi się tylko tak zwana opłata jakościowa. Diagności nie kryją oburzenia.

Od kilku miesięcy ważyły się losy zasad dotyczących obowiązkowych badań technicznych pojazdów. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP), zrzeszająca diagnostów z całej Polski, lobbowała za znacznym, bo ponad 30-procentowym podwyższeniem stawek za przeglądy, argumentując to rosnącymi kosztami prowadzenia działności gospodarczej, niewspółmiernymi do zysków z obowiązujących dziś opłat.

NAS Analytics TAG

Ale podwyżki nie były jedynymi zmianami, nad którymi debatowano. Wśród propozycji pojawiły się także dodatkowa opłata jakościowa, przeznaczana na, jak to ujęto "realizację zadań związanych z nowym systemem wysokiej jakości badań technicznych pojazdów" czy zwiększenie nadzoru nad stacjami diagnostycznymi celem skutecznego wyeliminowania z dróg pojazdów niespełniających norm technicznych.

Postulaty diagnostów popierała część posłów. Głównym argumentem za wprowadzeniem nowych przepisów był miażdżący raport NIK, który wskazywał, że na drogi wyjeżdżają pojazdy, których miejsce powinno być na złomie, a w stacjach diagnostycznych pracują osoby bez wymaganych kwalifikacji.

Diagności nie kryją oburzenia decyzją posłów. Ich zdaniem, przy obecnym modelu finansowania nie będzie możliwości spełnienia wymagań narzuconych przez nowe przepisy.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę