tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polskie wyścigi motocyklowe w latach 80' - wspomnienie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polskie wyścigi motocyklowe w latach 80' - wspomnienie

Autor: Lovtza 2012.06.01, 08:40 32 Drukuj

Historia zdjęć, które widzicie obok, jest równie niecodzienna jak one same. Klisze na których utrwalono polskie wyścigi motocyklowe blisko 3 dekady temu, przeleżały wiele lat na strychu, zanim zostały odnalezione i odkryły swoją zawartość współczesnym. Młodszym czytelnikom przypomnimy, że w połowie lat 80’ nie było powszechnego dostępu do sprzętu fotograficznego, szczególnie w socjalistycznej Polsce. Tym cenniejszy jest zapis tego, jak wyglądał sport motorowy w czasach, gdy uprawiali go nasi ojcowie.

Na materiale fotograficznym obok znajdziecie zapis dwóch imprez z cyklu Mistrzostw Polski w Motocyklowych Wyścigach Drogowych. Fotografowi udało się zarejestrować dwie rundy, jedną w Piotrkowie Trybunalskim, drugą w Łodzi. Galeria, którą możemy wam zaprezentować dzięki uprzejmości agencji fotograficznej PhotoGataR jest znakomitą ilustracją jak sport wyścigowy wyglądał w Polsce nie tak przecież dawno temu. Jeśli od niedawna interesujecie się jednośladami i sportem motorowym, możecie tu zobaczyć motocykle, których dziś już nie spotkacie na torach wyścigowych, widać tu improwizowane tory uliczne, na których już w Polsce się nie ścigamy, sami ocenić możecie jak wyglądało zaplecze tego sportu.

NAS Analytics TAG

Na zdjęciach poza wyścigowymi realiami PRLu utrwalone są także postacie doskonale znane polskim motocyklistom także i dziś. Widzimy tutaj Janusza Oskaldowicza (na części zdjęć motocykl z numerem 1, na innych z doklejonym numerem 14), do dziś aktywnego zawodnika ze ścisłej czołówki Mistrzostw Polski. Włodek Kwas to kolejna postać znana współczesnym motocyklistom, w galerii widoczny na motocyklu z numerem 2 (lub doklejonym 15). Popularny Kwas po dziś dzień związany jest ze sportem motorowym, teraz jako dziennikarz motocyklowy.

Wszystkie zdjęcia są zrobione przez Romka Reichelta. Jeśli wypatrzyliście na nich siebie, swoich bliskich lub znajomych, jest możliwość pozyskania odbitek. Tego typu dokumentacja życia w PRLu to prawdziwy rarytas. Zainteresowanych prosimy o kontakt z agencją fotograficzną PhotoGataR.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Kwas i Oskald w Piotrkowie TrybunalskimOskald wyscig w Piotrkowie
NAS Analytics TAG
Park maszyn Piotrkow Trybunalski lata 80Zawodnicy przed startem w Piotrkowie
Wyscigowa WSK lata 80Wysicgowy samopal w PRL lata 80
Wyscigowy Simpson lata 80Motocykl wyscigowy lata 80
Oskaldowicz i Kwas w PiotrkowieStart wyscigu w Piotrkowie
szybki serwis w Piotrkowie TrybunalskimZawody w Lodzi wyscigi motocyklowe
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 15
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: anka 18/06/2012 20:17

pamiętam pamiętam :))))

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę