tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polska motocyklem - piękne trasy, wspaniałe krajobrazy i niezliczone atrakcje
NAS Analytics TAG

Polska motocyklem - piękne trasy, wspaniałe krajobrazy i niezliczone atrakcje

Autor: Materiał partnera 2019.04.02, 12:42 Drukuj

Polska to dla motocyklowego podróżnika prawdziwy skarbiec atrakcji. Mamy piękne trasy, piaszczyste plaże, zachwycające góry i nieograniczoną ilość cudownych, wartych odwiedzenia miejsc. Polska motocyklem oznacza prawdziwą przygodę!

Popularność turystyki motocyklowej gwałtownie rośnie. Zadowolonych podróżników można spotkać niemal w każdym zakątku świata, coraz częściej podróżujemy także po Polsce. To dobrze - nasz kraj to prawdziwe combo dla żądnych atrakcji bikerów - jest morze, są góry, a między nimi setki kilometrów wspaniałych tras. Oto kilka jednośladowych hitów, które warto doświadczyć za kierownicą motocykla!

Warmia i Mazury

Warmia i Pojezierze Mazurskie ma wszystko czego motocyklistom potrzeba do szczęścia. Sielskie krajobrazy, pięknie położone drogi i bajeczne jeziora jak magnes przyciągają motocyklistów z każdej strony naszego kraju. Nie bez znaczenia jest także bogactwo szutrowych szlaków, które pozwalają dotrzeć w miejsca niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Nasz Cud Natury oferuje świetną bazę hotelową o standardzie dobranym na każdy gust i każdą kieszeń, ale także szereg dodatkowych atrakcji. Spora ilość architektury obronnej (np. Wilczy Szaniec, Twierdza Boyen) oraz inżynierii wodnej (liczne kanały i śluzy) pozwala odwiedzać Warmię i Mazury wielokrotnie, za każdym razem pod innym hasłem przewodnim. Najlepszy czas na wizytę to okres maja i czerwca przed wakacjami oraz wrzesień i październik po wakacjach. W okresie wakacyjnym lokalne drogi i miejscowości pełne są turystów i wczasowiczów.

Podlasie

Podlasie stopniowo zyskuje na popularności - głównie za sprawą unikalnego mikroklimatu, ciszy i spokoju oraz wyjątkowej gościnności mieszkańców. Na Podlasiu są cztery parki narodowe (Biebrzański, Narwiański, Wigierski i Białowieski), które pozwalają zatopić się w okolicznościach przyrody niedostępnych prawdopodobnie nigdzie indziej w Europie. Są tu także unikalne gatunki roślin i zwierząt, których gdzie indziej nie można zobaczyć. Poranny widok zamglonej Doliny Biebrzy to doznanie wręcz mistyczne, ale Podlasie oferuje znacznie więcej. To tutaj znajduje się sporo zabytków architektury obronnej (umocnienia w Nowogrodzie, umocnienia wokół Wizny, Twierdza Osowiec), znajdziecie tutaj bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe oraz znakomite szlaki szutrowe dla miłośników ciężkich motocykli turystycznych. Nawet w szczycie sezonu nie będziecie musieli zmagać się z tłumami turystów, a baza noclegowa jest rozbudowana i generalnie w przystępnych cenach.

Dolny Śląsk

Trudno o większe nagromadzenie pięknych tras, zabytków i atrakcji niż to, które motocykliści mogą znaleźć na Dolnym Śląsku. To właśnie tutaj leży Kotlina Kłodzka, gdzie znajdziecie Drogę Stu Zakrętów i Autostradę Sudecką. Cały region dosłownie roi się od zamków, pałaców, pamiątek II wojny światowej i innych niezwykłych atrakcji. To na Dolnym Śląsku leżą Góry Sowie, twierdze w Kłodzku i Srebrnej Górze, urokliwe miasta jak Świdnica, Bolków, czy Jelenia Góra. Będąc na Dolnym Śląsku nie można rzecz jasna przeoczyć samego Wrocławia, który jest bezdyskusyjnie jednym z najpiękniejszych miast Polski. Plusem tego regionu jest rozbudowana baza noclegowa, minusem zaś tłumy na szlakach i drogach w okresie wakacyjnym.

Małopolska

To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w naszym kraju. Tutaj znajduje się nasza zimowa stolica, czyli Zakopane. Z motocyklowego punktu widzenia Małopolska wygląda jednak nieco inaczej. Kręte drogi o naprawdę niezłej jakości oferują nie tylko mnóstwo radości z jazdy, ale także wspaniałe widoki na Tatry i Pieniny. W poszukiwaniu ciekawych miejsc do jazdy warto przeprawić się na słowacką stronę, która oferuje piękne panoramy na oświetlone słońcem Tatry, jak również odludne szlaki prowadzące malowniczymi górskimi dolinami. Wyremontowana niedawno trasa między Piwniczną-Zdrój, a Muszyną zadowoli najbardziej wybrednych miłośników winklowania, a pięć obecnych w tym regionie parków narodowych (Tatrzański, Pieniński, Gorczański, Babiogórski i Ojcowski) umożliwia kontakt z naturą i odetchnięcie pełną piersią. Najlepiej przyjechać tutaj wiosną i jesienią, aby uniknąć wakacyjnego zgiełku. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i zaspokoi wszelkie gusta.

Podkarpacie

Podkarpacie, podobnie jak Podlasie, jest również jednym z najsłabiej rozpoznanych kierunków turystycznych. Na Wielką i Małą Pętlę Bieszczadzką zapuszczają się najczęściej lokalni motocykliści, ale jej walory widokowe godne są wyprawy z drugiego zakątka Polski. Z motocyklowego punktu widzenia jedną z największych bolączek dróg w Bieszczadach jest przeciętna, lub wręcz miejscami słaba jakość nawierzchni. Jazda szutrami ma swoje ograniczenia z uwagi na fakt, że znaczną część Bieszczadów obejmuje Bieszczadzki PN. Jednocześnie piękno tutejszej przyrody zadziwia i inspiruje. To tutaj można spotkać żyjące na wolności niedźwiedzie, wilki i żubry o czym informują stosowne tablice. Niewątpliwą zaletą tego regionu Polski pozostaje fakt, że to nadal relatywnie mało oblegany turystycznie kierunek. Planując jednak wyjazd w tej strony warto wcześniej pomyśleć o noclegu, bo nasycenie hotelami i pensjonatami jest wyraźnie mniejsze, niż w sąsiedniej chociażby Małopolsce. Zapora wodna w Solinie to punkt obowiązkowy, najlepiej z rejsem po jeziorze i zwiedzaniem samej zapory i elektrowni. 

Pomorze

Na pierwszy rzut oka Pomorze wydawać się może monotonne. Ot, dosyć jednorodna piaszczysta linia brzegowa ciągnąca się przez ponad 500 km. Polskie wybrzeże kryje w sobie jednak o wiele więcej. Zacznijmy od wspaniałego Trójmiasta, które samo w sobie warte jest spędzenia w nim całego weekendu. Rejon Zatoki Gdańskiej to obszar w którym prowadzone były zacięte walki, dlatego miłośnicy historii powinni na swojej mapie zaznaczyć zarówno Westerplatte, Muzeum Marynarki Wojennej (ORP Błyskawica jest absolutnie wspaniałym miejscem do odwiedzenia!), Muzeum Obrony Wybrzeża na Półwyspie Helskim, jak i poszczególne umocnienia w rejonie Helu. Dalej na zachód mamy przepiękny Słowiński PN, mnóstwo zacisznych i klimatycznych portów oraz wspaniałe plaże. Wycieczkę po Pomorzu zakończyć można na Wolińskim Parku Narodowym. Po drodze czekają na Was wspaniałe widoki, niezłej jakości drogi (mocno zatłoczone latem) oraz bogata oferta noclegowa. Najlepszy czas na wizytę w tym regionie? Wiosna i jesień, chyba… że jesteście spragnieni kąpieli w trakcyjnie zimnym Bałtyku.

Gdzie oczy poniosą

Oczywiście miejsc szalenie ciekawych z punktu widzenia turystyki motocyklowej jest w Polsce więcej. Wspaniałe drogi i ciekawe miejsca do zobaczenia znajdziecie w każdym zakątku naszego kraju, niemniej jednak wymienione powyżej regiony oferują kumulację atrakcji. Zachęcamy do ich osobistego odkrycia!

Uczulamy Was jednocześnie, aby do każdego dalszego wyjazdu przygotować zarówno motocykl (stan techniczny, aktualizacja oprogramowania nawigacji GPS), jak i siebie samego (odpowiednia dla danej pory roku odzież oraz przygotowanie kondycyjne). Jeśli ruszasz w podróż motocyklem niezbędne jest zaopatrzenie się w dobre ubezpieczenie motocykla. Dziś poruszamy się coraz częściej drogami ekspresowymi i autostradami z których bardzo trudno jest dostać się do najbliższej placówki cywilizacji z prośbą o pomoc. To oznacza że nawet drobna awaria może okazać się bardzo kłopotliwa i kosztowna. Warto zatem zdjąć sobie z głowy takie zagrożenie poprzez nabycie ubezpieczenia Assistance dla motocykla.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę