tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podróżujesz ekspresówką? Lepiej zatankuj na zapas, możesz wpaść w pułapkę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podróżujesz ekspresówką? Lepiej zatankuj na zapas, możesz wpaść w pułapkę

Autor: Raff 2020.07.13, 11:16 1 Drukuj

140 kilometrów - tyle wynosi dziś najdłuższy odcinek ekspresówki bez możliwości zatankowania. O tym, że może być to poważny problem, przekonał się osobiście poseł SLD Wiesław Szczepański, który postanowił złożyć w tej sprawie interpelację.

Wydawać by się mogło, że stacje paliw są w Polsce co krok. Niestety, jest tak tylko w niektórych częściach kraju. Bywają takie rejony i takie odcinki dróg, na których zatankowanie jest niezwykle trudne. Jedną z takich pułapek na kierowców był do niedawna wschodni fragment autostrady A4. Na odcinku 180 km nie było ani jednej stacji paliw. Problem ten został wskazany w raporcie NIK przed dwoma laty. Niedawno problem został jednak częściowo rozwiązany - miejsce do tankowania w końcu się pojawiło. Jedno.

NAS Analytics TAG

Tymczasem podobny problem pojawił się na oddanym niedawno do użytku odcinku S5, łączącym Wrocław z Poznaniem. Na 140-kilometrowej trasie nie ma ani jednej stacji paliw. Kierowcy, którzy zapomną zatankować przed wjazdem na tę drogę, mogą mieć nie lada kłopot. W takiej właśnie sytuacji znalazł się poseł SLD Wiesław Szczepański, który w połowie trasy zmuszony był zjechać z ekspresówki, by szukać możliwości zatankowania swojego samochodu. Parlamentarzysta złożył w tej sprawie interpelację, w której pyta o stan przetargów dotyczących stacji paliw na tym odcinku.

Zdaniem rzecznik GDKiA, Aliny Cieślak, którą cytuje Wirtualna Polska, zarządca drogi dał na dzierżawę terenu pod stacje bardzo dobre oferty. Mimo tego szukanie chętnych zajęło bardzo dużo czasu. Przetargi pod dwie stacje zostały już rozstrzygnięte, ale powstaną one dopiero pod koniec 2020 roku, co oznacza, że najbliższy sezon urlopowy nie przyniesie rozwiązania problemu.

Na polskich ekspresówkach jest jeszcze jeden tak długi odcinek bez możliwości zatankowania. To fragment S8, łączący Wrocław z Sieradzem. Stacji nie ma tam na długości 110 km.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę