tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy patent Hondy. Teleskopowa stopka boczna
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy patent Hondy. Teleskopowa stopka boczna

Autor: Janusz Bębenek 2020.04.17, 16:14 9 Drukuj

Ponad 100 lat historii motocykli przyniosło wiele niesamowitych innowacji, ale jeden element pozostał w swoich założeniach niemal niezmienny - rozkładana boczna stopka, utrzymująca pojazd na postoju. Honda postanowiła poszukać nowych rozwiązań na tym polu i opatentowała nowy rodzaj stopki, rozkładany teleskopowo.

Wydawałoby się, że od stopki oczekujemy tylko kilku podstawowych rzeczy - ma być solidna, stabilnie utrzymywać motocykl, łatwo się składać i nie przeszkadzać w czasie jazdy. Dzisiejsze konstrukcje w formie prostej metalowej wajchy ze sprężyną radzą sobie z tym znakomicie, po co więc szukać innych, bardziej złożonych rozwiązań?

NAS Analytics TAG

Warto zapytać o to inżynierów Hondy, którzy właśnie opatentowali stopkę teleskopową, zbudowaną z trzech segmentów. Każdy z nich posiada specjalną blokadę, utrzymującą go w zadanej pozycji. Aby rozłożyć stopkę należy nadepnąć na specjalną dźwignię, która wykonując obrót wysuwa i blokuje kolejne segmenty. Przy składaniu należy obracać dźwignię w przeciwnym kierunku.

W czym takie rozwiązanie ma być lepsze od dotychczas, tego nie wiemy. Na rysunku patentowym umieszczono je w sylwetce skutera. Nie wiadomo jeszcze czy zobaczymy tę stopkę w jednym z modeli produkcyjnych. Byłaby to być może mało rewolucyjna, ale ciekawa innowacja.

Więcej informacji o motocyklach Honda znajdziecie na stronie www.honda.pl

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Paweł 19/04/2020 09:46

I o to chodzi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę