tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy Kawasaki ZX-6R? Amerykański urząd ujawnia tajne informacje

Nowy Kawasaki ZX-6R? Amerykański urząd ujawnia tajne informacje

Autor: Raff 2018.08.21, 10:38 Drukuj

Całkiem nowy model Kawasaki ZX-6R może pojawić się jeszcze w tym roku na targach Intermot. Zieloni ujawnili część informacji w dokumentacji złożonej w amerykańskim urzędzie.

Sportowe sześćsetki nie sprzedają się już może tak szałowo jak kiedyś, ale klasa ta wciąż jest obecna w ofertach wielu producentów i wciąż trwają prace nad nowymi modelami. Kawasaki nie jest tutaj wyjątkiem - ZX-6R zawsze był jednym z najchętniej wybieranych modeli.

Informacje o motocyklu pojawiły się w dość nieoczekiwany i zabawny sposób. Amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NHTSA) opublikował list od Kawasaki, w którym znajdowała się niemal cała lista jednośladów przygotowanych na przyszły rok, w tym także ZX-6R. Co ciekawe, producent załączył w liście prośbę o niepublikowanie go przed 11 października, którą NHTSA zignorowało.

Czego można dowiedzieć się z opublikowanego dokumentu? Nowy Kawasaki ZX-6R będzie miał pojemność identyczną jak poprzednik, zmieni się jednak moc. Podczas gdy poprzednia wersja osiągała 129 KM, nowa dysponować będzie mocą 127 KM. Zmiana wynika z zastosowania nowego, trójdrożnego katalizatora, który pozwoli silnikowi spełnić normę Euro4.

Pozostałych zmian można się jedynie domyślać - z całą pewnością będą to nowe kształty owiewek, Akashi nie odmówi sobie też pogrzebania przy zawieszeniu. Bardzo nas ciekawi czy nowy ZX-6R pójdzie śladem H2 i zdecyduje się na centralny wlot powietrza do airboxa.

Premiery całkiem nowego ZX-6R spodziewamy się podczas październikowych targów Intermot w Kolonii.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę