tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy Kawasaki ZX-6R? Amerykański urząd ujawnia tajne informacje NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy Kawasaki ZX-6R? Amerykański urząd ujawnia tajne informacje

Autor: Raff 2018.08.21, 10:38 Drukuj

Całkiem nowy model Kawasaki ZX-6R może pojawić się jeszcze w tym roku na targach Intermot. Zieloni ujawnili część informacji w dokumentacji złożonej w amerykańskim urzędzie.

Sportowe sześćsetki nie sprzedają się już może tak szałowo jak kiedyś, ale klasa ta wciąż jest obecna w ofertach wielu producentów i wciąż trwają prace nad nowymi modelami. Kawasaki nie jest tutaj wyjątkiem - ZX-6R zawsze był jednym z najchętniej wybieranych modeli.

~~~~~------~~~~~

Informacje o motocyklu pojawiły się w dość nieoczekiwany i zabawny sposób. Amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu (NHTSA) opublikował list od Kawasaki, w którym znajdowała się niemal cała lista jednośladów przygotowanych na przyszły rok, w tym także ZX-6R. Co ciekawe, producent załączył w liście prośbę o niepublikowanie go przed 11 października, którą NHTSA zignorowało.

Czego można dowiedzieć się z opublikowanego dokumentu? Nowy Kawasaki ZX-6R będzie miał pojemność identyczną jak poprzednik, zmieni się jednak moc. Podczas gdy poprzednia wersja osiągała 129 KM, nowa dysponować będzie mocą 127 KM. Zmiana wynika z zastosowania nowego, trójdrożnego katalizatora, który pozwoli silnikowi spełnić normę Euro4.

Pozostałych zmian można się jedynie domyślać - z całą pewnością będą to nowe kształty owiewek, Akashi nie odmówi sobie też pogrzebania przy zawieszeniu. Bardzo nas ciekawi czy nowy ZX-6R pójdzie śladem H2 i zdecyduje się na centralny wlot powietrza do airboxa.

Premiery całkiem nowego ZX-6R spodziewamy się podczas październikowych targów Intermot w Kolonii.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę