tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki ZX-6R powróci w sezonie 2019! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki ZX-6R powróci w sezonie 2019!

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.12, 17:33 2 Drukuj

Sportowe sześćsetki nie mają w ostatnich latach łatwego życia. Spadające zainteresowanie i coraz ostrzejsze normy emisji spalin sprawiły, że wiele legendarnych supersportów zniknęło z naszego rynku. Los ten spotkał także Kawasaki ZX-6R, którego nie ma w aktualnym katalogu. Wszystko wskazuje jednak na to, że powróci tam już w przyszłym sezonie, uzbrojony w technologie pozwalające mu sprostać najnowszej normie Euro 5.

Za potrzebą uczynienia zadość ekologii poszły niestety ograniczenia. Zgodnie z dokumentami złożonymi w jednym z urzędów w Kalifornii, nowy ZX-6R będzie minimalnie słabszy - silnik o pojemności 636 cm3 wygeneruje 128 zamiast 129 KM - a przy tym o prawie 2 kg cięższy, finalnie będzie ważył 196 kg.

~~~~~------~~~~~

Jednostka napędowa będzie za to emitować o połowę mniej szkodliwych substancji, niż jej poprzednik. Zastosowanie 3-drożnego katalizatora o obiegu zamkniętym, w miejsce dotychczasowego 2-drożnego, pozwoli nowemu ZX-6R na spełnienie normy Euro 5 i zyskanie przez Kawasaki nieco czasu przed wprowadzeniem kolejnych, jeszcze ostrzejszych norm.

Nowy ZX-6R będzie także nieco niższy, węższy i krótszy niż poprzednik. Spodziewany jest również całkiem nowy pakiet elektroniczny. Premiera motocykla przewidywana jest na jesień tego roku, albo na targach Intermot w Kolonii, albo na EICMA w Mediolanie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę