tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe zdjcia Hondy CBR 600 RR 2021 - pikna, ale ma jedn WIELK wad!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe zdjcia Hondy CBR 600 RR 2021 - pikna, ale ma jedn WIELK wad!

Autor: Janusz Bbenek 2020.08.12, 11:22 4 Drukuj

W sieci pojawiła się paczka zdjęć nowej Hondy CBR 600 RR, dzięki której możemy przyjrzeć się kilku szczegółom nowego supersporta. No właśnie - czy całkiem nowego? Wiele elementów motocykla wydaje się nam już doskonale znanych. Niestety jeden szczegół sprawia, że prawdopodobnie nie będzie nam dane go przetestować...

Oficjalna premiera tegorocznej Hondy CBR 600 RR zaplanowana jest na 21 sierpnia, ale kilka dobrych dusz mających dostęp do tej maszyny wykonało serię zdjęć, która już teraz może ją nam przybliżyć. 

NAS Analytics TAG

Im więcej szczegółów widać, tym jaśniejszy staje się fakt, że w konstrukcji tego modelu nie zaszły żadne wielkie rewolucje. Rama i wahacz wydają się być identyczne jak w dotychczasowej wersji, podobnie wiele innych elementów, takich jak układ wydechowy, koła, sety pasażera, zawieszenie Showa czy hamulce. Silnik jest również dobrze znany, choć nie wiadomo, czy próbując nieco oczyścić generowane przez niego spaliny, udało się utrzymać dotychczasową moc 118 KM. Tego dowiemy się po oficjalnej premierze. 

Na pewno dosyć mocno zmodyfikowano kształt owiewek, co zarówno wizualnie, jak też pod względem wydajności aerodynamicznej zbliżyło nową CBR 600 RR do flagowego Fireblade’a. Charakterystyczne skrzydełka, biorąc pod uwagę osiągi supersporta, będą raczej pełniły rolę marketingowego wabika na klientów. 

Ważną częścią nowej Hondy będzie z pewnością jej pakiet elektroniczny, również w dużej części zaczerpnięty z większej CBR 1000 RR-R. Wnioskując ze zdjęć wyświetlacza i zestawu przycisków na kierownicy, nowa CBR 600 RR otrzyma elektronikę opartą na module bezwładnościowym IMU. W zestawie znajdzie się wielopoziomowa kontrola trakcji, kontrola wheelie, mapy zapłonu oraz system hamowania silnikiem. Wszystko będzie widoczne na kolorowym wyświetlaczu TFT. 

Czas niestety wspomnieć o największej z naszego punktu widzenia wadzie tej maszyny. Nowa Honda CBR 600 RR niemal na pewno nie będzie oferowana w Europie, choć segment supersport powoli się u nas odradza. Model ten zniknął z naszego rynku w 2017 roku, po wprowadzeniu normy Euro 4, której nie sprostał. Obecnie emisje tej wiekowej już dosyć konstrukcji zostały nieco oczyszczone, ale nie mają szans spełnić nowej normy Euro 5. Z kolei aktualne normy japońskie odpowiadają mniej więcej Euro 4, więc tam, jak też w USA nowa CBR 600 RR będzie mogła być sprzedawana. 

Europejskim fanom supersportów pozostaje czekać na całkiem nową generację tego motocykla, z silnikiem zbudowanym od podstaw. Czy się doczekają? Wątpliwe, ale poczekajmy.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: ZZR 12/08/2020 18:30

W punkt. Nic doda, nic uj!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr