tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 North West 200 2019 - ogromny sukces zawodników Metzelera NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

North West 200 2019 - ogromny sukces zawodników Metzelera

Autor: Materiał partnera 2019.05.23, 15:20 Drukuj

W czasie otwierającej sezon wyścigów drogowych imprezy North West 200 zawodnicy jeżdżący na oponach Metzeler zwyciężali w kategoriach Superbike, Superstock i Supertwin. Zajęli także lwią część pozostałych miejsc na podium.

Wyścigi North West 200 rozgrywane są w Irlandii Północnej tradycyjnie w maju. Trasa w kształcie trójkąta pomiędzy miastami Portstewart, Coleraine oraz Portrush uchodzi za jedną z najszybszych i najbardziej niebezpiecznych na świecie. Średnia prędkość okrążenia dochodzi tu do 190 km/h, a na niektórych odcinkach zawodnicy rozpędzają się do aż 320 km/h.

W tym roku pogoda była wyjątkowo łaskawa na początku rywalizacji, co pozwoliło zawodnikom osiągać fantastyczne czasy w czasie treningów i sesji kwalifikacyjnych. W klasie Superbike kierowcy Metzelera Glenn Irwin, Dean Harrison oraz Alastair Seeley pobili na oponach RACETEC™ RR Slick aktualne rekordy okrążenia. Seeleyowi udało się ponadto zdobyć pole position również w klasie Supersport, a Jamie Coward dokonał tego w klasie Supertwin.

Tradycyjny wyścig w czwartkowy wieczór zakończył się katastrofą dla Seeleya, który prowadząc zaliczył upadek. Harrison i Hillier zajęli drugie i trzecie miejsce. W pierwszym wyścigu klasy Superstock na drugim stopniu podium stanął Glenn Irwin. Z kolei wyścig klasy Supertwin to pełen sukces zawodników Metzelera - podium obstawili Bonetti, Coward i Rutter.

W dzień głównych wyścigów North West 200 pogoda odwróciła się od organizatorów, zawodników i kibiców. Z powodu silnego deszczu impreza ruszyła ze sporym opóźnieniem. W liczącym 6 okrążeń wyścigu klasy Supersport Derek McGee minimalnie minął się ze zwycięstwem, a drugie miejsce było i tak jego wielkim sukcesem. Wykręcił ponadto najlepszy czas okrążenia.

Pierwszy wyścig Superbike skrócono do 4 okrążeń, a na szybko schnącym torze najlepiej sprawdziły się deszczowe opony RACETEC™ RR Rain. Używający ich Hiller i Irwin szybko objęli prowadzenie. Ostatecznie lepszy okazał się Irwin, dla którego było to czwarte zwycięstwo z rzędu na North West 200.

Christian Elkin i Michael Rutter zajęli drugie i trzecie miejsce w klasie Supertwin, a pierwsze zwycięstwo w klasie Superstock odniósł Hillier. Tuż za nim, na sensacyjnym drugim miejscu, dojechał debiutujący na tej imprezie Richard Cooper. Gwałtownie pogarszająca się pogoda sprawiła, że odwołano drugi wyścig Superbike.

Wyniki wyścigów North West 200 2019 - zawodnicy Metzelera pogrubionymi literami:

Supersport wyścig 1:

1) Lee Johnston
2) Dean Harrison
3) James Hillier

Superstock wyścig 1:

1) Peter Hickman
2) Glenn Irwin
3) Michael Dunlop

Supertwin wyścig 1:

1) Stefano Bonetti
2) Jamie Coward
3) Michael Rutter

Supersport wyścig 2:

1) Davey Todd
2) Derek McGee
3) Conor Cummins

Superbike wyścig 1:

1) Glenn Irwin
2) James Hillier
3) Conor Cummins

Supertwin wyścig 2:

1) Jeremy McWilliams
2) Christian Elkin
3) Michael Rutter

Superstock wyścig 2:

1) James Hillier
2) Richard Cooper
3) Davey Todd

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę