tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 James Hillier, zwycizca Isle of Man TT, wystartuje w Rajdzie Dakar
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

James Hillier, zwycizca Isle of Man TT, wystartuje w Rajdzie Dakar

Autor: Dominika Jochymska 2020.10.16, 12:32 Drukuj

James Hillier ma przejść do historii i zostać pierwszym zwycięzcą Isle of Man TT, który weźmie udział w Rajdzie Dakar w 2022 roku pod skrzydłami teamu RICH Energy OMG Racing.

Brytyjski specjalista od wyścigów ulicznych James Hillier, który plasuje się tuż za Johnem McGuinnessem w klasyfikacji najszybszych w historii okrążeń toru Isle of Man, celuje w linię startu na drodze Glencrutchery na wyspie Man i piaski Arabii Saudyjskiej, aby stać się pierwszy zwycięzcą TT, który ścigał się w Rajdzie Dakar.

NAS Analytics TAG

- Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę z RICH Energy OMG Racing w sezonie 2021. Chociaż nie byliśmy w stanie ścigać się w tym sezonie z powodu pandemii, czuję się bardzo dobrze w zespole, a nasz program testów wraz z brytyjskimi kierowcami Superbike w Monteblanco i Jerez poszedł bardzo dobrze. Mamy teraz więcej czasu na dalsze rozwijanie motocykla przed wyścigami w przyszłym sezonie, aby mieć pewność, że gdy wszystko ruszy, będziemy w odpowiednim miejscu.
Udział w projekcie Dakar z RICH Energy OMG Racing jest naprawdę ekscytujący. To ogromne zadanie, ale mam pełne zaufanie do zespołu i nie mogę się doczekać, aby kontynuować nasze przygotowania, przeprowadzać dalsze testy i wystartować w kilku rajdach tak szybko, jak to możliwe, aby prawdziwie oswoić się z tym nowym wyzwaniem - mówi Hillier.

Jazda w terenie nie jest obca Hillierowi, ponieważ przez lata brał udział w różnych wyścigach, w tym w Red Bull Erzbergrodeo w 2017, kiedy dosłownie załadował swój kamper po Senior TT i pojechał wprost do Austrii.

W ramach przygotowań do Dakaru 2022, James wystartuje również w Abu Dhabi Desert Challenge i Dubai International Baja, w zależności od bieżących ograniczeń dotyczących koronawirusa.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować współpracę z Jamesem w sezonie ulicznym 2021, a także przy naszym nowo ogłoszonym projekcie Dakar, w ramach którego weźmiemy udział w najtrudniejszym na świecie wyścigu wytrzymałościowym i pierwszym na świecie wyścigu ulicznym w ciągu tych samych 12 miesięcy - wyjaśnia Alan Gardner, właściciel zespołu RICH Energy OMG Racing. - To było ogromne rozczarowanie, że nie mogliśmy wyjechać na ulice w tym roku po całej ciężkiej pracy włożonej przez zespół i zawodników, ale już przygotowujemy motocykle na 2021 rok.
Dakar będzie kamieniem milowym i pokaże, jak daleko zaszliśmy jako zespół. W połączeniu z naszymi zobowiązaniami od najniższego szczebla w OMG Ohvale Cup, aż po elitarne mistrzostwa sportowe na torach, ulicach, a teraz także w terenie.

- Rajd Dakar to niezwykłe wydarzenie sportów motorowych - mówi Kay Johnson z RICH Energy - Cieszymy się, że RICH Energy bierze w nim udział wspierając zwycięzcę wyścigu TT Jamesa Hilliera w jego pierwszym Rajdzie Dakar. Z niecierpliwością czekamy na śledzenie jego postępów, a za pośrednictwem naszej witryny będziemy regularnie publikować aktualizacje od Jamesa w trakcie jego podróży.

Więcej informacji: www.omgracing.co.uk

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr