tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Norma PPE w odziey motocyklowej - nowe przepisy dla naszego bezpieczestwa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Norma PPE w odziey motocyklowej - nowe przepisy dla naszego bezpieczestwa

Autor: Janusz Bbenek 2019.11.26, 14:56 Drukuj

Od 1 stycznia 2020 roku wszystkie sprzedawane na terenie UE ubrania motocyklowe, mające spełniać funkcję ochronną, będą musiały przejść proces certyfikacji wg normy PPE - Personal Protective Equipment. Do tej pory jej wymogom podlegały tylko montowane w odzieży protektory, teraz dołączą do nich również szwy i materiały.

Kolekcje 2020 wszystkich czołowych firm produkujących odzież motocyklową będą już opatrzone metkami potwierdzającymi spełnienie wymogów normy PPE. Kombinezony, spodnie i kurtki wykonane według jej wytycznych mają określoną wytrzymałość na ścieranie jako całość, nie tylko w miejscach, gdzie zamontowane są protektory. Zadbano bowiem również o odpowiednią wytrzymałość paneli z materiałów oraz łączących ich szwów.

NAS Analytics TAG

To jednak nie koniec prac nad zwiększeniem bezpieczeństwa motocyklistów. W zanadrzu jest jeszcze jedna, bardziej rygorystyczna, dwupoziomowa norma EN13595, mająca zastosowanie w produkcji odzieży dla zawodowych motocyklistów, np. policjantów czy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Prace nad nowymi certyfikatami trwają, a póki co warto upewnić się, że kupowane aktualnie ubrania mają już metkę PPE.

Za grafikę ilustrującą wymagania normy EB13595 dziękujemy przyjaciołom z Motosapiens.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr