tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marka Spyke od kuchni. Tak tworzy się legenda motocyklowej odzieży
NAS Analytics TAG

Marka Spyke od kuchni. Tak tworzy się legenda motocyklowej odzieży

Autor: Artykuł sponsorowany 2019.04.08, 17:29 Drukuj

Sukces marki Spyke ma swoje źródło w bezkompromisowym podejściu do jakości. W przypadku odzieży motocyklowej, jakość bezpośrednio łączy się z bezpieczeństwem - to właśnie dlatego marka Spyke zyskała uznanie nie tylko gwiazd motocyklowych wyścigów, ale także zwykłych użytkowników, którzy z dumą jeżdżą w tej odzieży.

Filozofia marki, stworzonej w 1978 roku przez rodzinę Bizzotto była prosta - produkować odzież premium najwyższej klasy. Ten cel można osiągnąć tylko w jeden sposób - stosując najwyższej jakości materiały i komponenty. Dla założycieli nie był to najmniejszy problem - rodzina Bizzotto znana była z produkcji znakomitej odzieży skórzanej. Ich doświadczenie i renomę wystarczyło wykorzystać podczas tworzenia odzieży przeznaczonej dla motocyklistów.

Dziś, podobnie jak 40 lat temu, Spyke współpracuje wyłącznie z najlepszymi, sprawdzonymi dostawcami, którzy muszą spełnić surowe wymagania dotyczące jakości dostarczanych materiałów. Spyke wymaga rygorystycznych testów na ścieranie i rozerwanie. Detale, takie jak na przykład suwaki, dostarcza najlepszy możliwy dostawca - firma YKK. W odzieży sportowej Spyke stosowane są wyłącznie najwyższej klasy skóry licowe o grubości 1,2 - 1,3 mm.

W ofercie Spyke znajdują się trzy linie produktowe, przeznaczone dla różnych typów motocyklowej aktywności: Race, Touring i Contemporary.

Race

Odzież sportowa Spyke z linii Race powstaje przy ścisłej współpracy z najbardziej utytułowanymi zawodnikami wyścigów motocyklowych. Oznacza to z jednej strony ekstremalne testy w najtrudniejszych torowych warunkach, z drugiej ciągłe doskonalenie technologii stosowanych w kombinezonach, kurtkach, spodniach i rękawicach.

Dążenie do perfekcji w dziedzinie bezpieczeństwa przynosi efekty w postaci ciekawych rozwiązań - na przykład protektorów barkowych, które po ślizgu można po prostu wymienić, unikając w ten sposób kosztownej naprawy całego kombinezonu.

Spyke od lat współpracuje z najważniejszymi zawodnikami wyścigów motocyklowych. W kombinezonach tej marki jeździli i jeżdżą Loris Capirossi, Alexander Barros, Kenny Roberts Jr., Doriano Romboni, Andrea Dovizioso Alex de Angelis, Roberto Locatelli i wielu innych. Zdaniem Spyke tylko perfekcyjne dopasowanie odzieży do potrzeb zawodników może dać gwarancję, że sprawdzi się ona także w przypadku zastosowań drogowych.

Contemporary

Linia Contemporary powstała w 2001 roku, kiedy stało się jasne, że rodzi się motocyklowy styl miejski. Motocykliści chcieli nie tylko dojeżdżać do pracy, ale także czerpać przyjemność z poruszania się po mieście, tworzenia grup i rozwijania w ten sposób własnej pasji. Potrzebowali odzieży, która podkreśli nie tylko ich osobowość, ale także styl ich maszyn.

Designerzy Spyke, wykorzystując doświadczenia zdobyte przez lata pracy nad odzieżą sportową, stworzyli linię Contemporary, przeznaczoną dla użytkowników cruiserów, nakedów, ale także motocykli customowych, takich jak cafe-racery. Nabywcy, oprócz nienagannej stylistyki, mogą liczyć na to, z czego znana jest marka Spyke - bezkompromisową jakość i najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Touring

Linia Touring powstała w 2001 roku, wraz z linią Contemporary. Dla Spyke, specjalisty od odzieży skórzanej, przygotowanie najwyższej jakości kurtek i spodni tekstylnych było wyzwaniem. Tradycyjnie jednak postawiono na sprawdzonych dostawców i bezkompromisową jakość, co okazało się słuszną decyzją.

Odzież turystyczna Spyke, zarówno ta przeznaczona do asfaltowej, jak i off-roadowej turystyki, charakteryzuje się najwyższym stopniem bezpieczeństwa, komfortem, jak i znakomitym przystosowaniem do każdych warunków drogowych. Dzięki trójwarstwowej konstrukcji i przemyślanej wentylacji, motocyklista może komfortowo podróżować zarówno w upałach, jak i w czasie deszczu.

Odzież Spyke z linii Touring wyróżnia się przy tym elegancką, współczesną stylistyką, o którą dbają najlepsi w branży designerzy. Od 2018 roku w Łodzi działa Design & Technology Center, skupiające projektantów, technologów materiałoznawstwa, ekspertów R&D, którzy ramię w ramię ze specjalistami z Włoch pracują nad ciągłym udoskonalaniem linii odzieży Spyke.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę