tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nitro Circus Live - Adam Jones w wywiadzie dla Ścigacz.pl
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nitro Circus Live - Adam Jones w wywiadzie dla Ścigacz.pl

Autor: Ścigacz.pl 2013.11.07, 13:27 Drukuj

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam materiał wideo, na którym mieliście okazję zobaczyć wyczyny Adama Jonesa, jednego z najlepszych zawodników światowego Freestyle Motocrossu. Adam jest członkiem ekipy Nitro Circus, która już 14 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie zaprezentuje nam najbardziej ekstremalne ewolucje, korzystając ze wszelkiego rodzaju pojazdów – poczynając od motocykli, przez deskorolki i hulajnogi, na wózkach sklepowych i przenośnych lodówkach kończąc. Na nieco ponad miesiąc przed imprezą, korzystając z okazji postanowiliśmy porozmawiać z Adamem na tematy luźno związane z Nitro Circus Live i nie tylko. Szczegóły poniżej.

Ścigacz.pl: Czy kiedykolwiek wcześniej zdarzyło Ci się być w Polsce? Masz jakieś doświadczenia albo wyobrażenia z nią związane?

Adam Jones: Po raz pierwszy i jedyny byłem w Polsce podczas rozgrywanych na Stadionie Narodowym zawodów z serii Red Bull X-Fighters kilka lat temu. Cała moja uwaga była wówczas skupiona wyłącznie na samej imprezie, w związku z czym niewiele w tym czasie udało mi się zobaczyć. Tym razem jestem mocno nakręcony, więc gdy tylko pojawimy się na miejscu razem z pozostałą częścią ekipy Nitro Circus, będziemy chcieli rozejrzeć się po okolicy nieco szerzej.

Ścigacz.pl: W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z Nitro Circus Live?

Adam Jones: Kilka lat temu na pewnej imprezie, podczas pokazów poznałem promotora Nitro Circus Live – Michaela Porra. Tak się szczęśliwie złożyło, że otrzymałem propozycję dołączenia do zespołu i od tamtej pory wspólnie razem podróżujemy.

Ścigacz.pl: Co Nitro Circus zmieniło w Twoim życiu (oprócz korzyści finansowych)?

Adam Jones: Przede wszystkim mam możliwość podróżowania po świecie wraz z moimi najlepszymi przyjaciółmi, robiąc to co kocham. Można śmiało powiedzieć, że moje marzenia stały się rzeczywistością.

Ścigacz.pl: Biorąc pod uwagę poziom Twoich umiejętności, co daje Ci więcej przyjemności i satysfakcji – udział w zawodach, czy może pokazy w stylu NCL?

Adam Jones: Cóż, jeżeli w czasie zawodów wszystko idzie po mojej myśli, to muszę przyznać, że zdecydowanie więcej satysfakcji daje mi prawdziwa rywalizacja. W innym przypadku, zdecydowanie lepiej czuję się wówczas na pokazach Nitro Circus Live.

Ścigacz.pl: Czy zarówno na zawodach jak i pokazach odczuwasz ten sam stres?

Adam Jones: Niezupełnie. W przypadku imprez takich jak Nitro Circus Live zawsze jesteśmy całkowicie zrelaksowani. Dla mnie o wiele większa napięcie panuje przed zawodami.

Ścigacz.pl: W czasie trwania pokazów dajecie z siebie 100% swoich możliwości, czy może z uwagi na bezpieczeństwo odpuszczacie niektóre z najbardziej zwariowanych trików?

Adam Jones: Z mojej strony możecie się spodziewać 100% tego co rzeczywiście prezentuję. W naszej ekipie znajdują się najlepsi zawodnicy sportów ekstremalnych na świecie, a w dodatku wszyscy jesteśmy w świetnej formie. Zdrowa rywalizacja jaka panuje w zespole sprawia, że wzajemnie się nakręcamy, robiąc przy tym najlepsze możliwe show, specjalnie dla naszych fanów. 

Ścigacz.pl: Widzowie patrzą na Was i widzą przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Gdzie znajdują się granice pomiędzy rozrywką, a ciężką pracą? 

Adam Jones: Podróże i wszystko to, co jest związane z przygotowaniami pomiędzy kolejnymi pokazami jest niesamowicie wymagającym zajęciem. W momencie kiedy wsiadamy na nasze motocykle, tudzież inne pojazdy, rozpoczyna się zazwyczaj prawdziwa eksplozja adrenaliny i emocji. No chyba, że wcześniej dopadnie nas kac (śmiech).

Ścigacz.pl: Czy myślałeś kiedykolwiek nad zmianą motocykla na coś innego, na przykład wózek sklepowy?

Adam Jones: (śmiech) zdecydowanie nie! Zamierzam pozostać z dala od Gigant-A-Rampy!

Ścigacz.pl: Ryzyko odniesienia poważnej kontuzji jest nieodłącznym elementem Freestyle Motocrossu. W jaki sposób starasz się zredukować prawdopodobieństwo ich wystąpienia?

Adam Jones: Staram się jak najwięcej trenować oraz nie naginać niepotrzebnie własnych barier. Oczywistym jest, że aby stawać się co raz lepszym, trzeba kroczyć naprzód. Myślę jednak, że robienie tego stopniowo, zachowując odpowiedni poziom komfortu psychicznego jest najlepszym sposobem na bezpieczny rozwój.

Ścigacz.pl: Jak sam wspomniałeś, sporo podróżujecie po świecie. Gdzie Twoim zdaniem można spotkać najgorętsze dziewczyny?

Adam Jones: Najgorętsza dziewczyna na świecie mieszka razem ze mną w moim domu.

Ścigacz.pl: Jak wygląda NCL od środka i jaka panuje między Wami atmosfera?

Adam Jones: Ekipa NCL jest dla mnie zdecydowanie niczym rodzina i taka też panuje tu atmosfera. Razem spędzamy każdy wolny czas. Świetnie czujemy się w swoim towarzystwie.

Ścigacz.pl: W jaki sposób zachęciłbyś naszych czytelników do pojawienia się na Nitro Circus Live?

Adam Jones: Po prostu pokażcie im zwiastun tego co będzie się działo. To jest najlepsze show na świecie, jeśli to przegapicie... będziecie żałować!

Wyczyny Adama Jonesa oraz reszty ekipy Nitro Circus Live będziecie mogli zobaczyć podczas:

NITRO CIRCUS LIVE 14 grudnia 2013
STADION NARODOWY w Warszawie
OTWARCIE BRAM: 16:00
START IMPREZY: 18:00

Ceny biletów zaczynają się już od 129zł i są dostępne na eBilet oraz w salonach Empik.

Odwiedź oficjalną stronę imprezy oraz wydarzenie na facebooku

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, rzućcie okiem na nasze opracowania:

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę