tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nitro Circus Live - cyrk na kkach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nitro Circus Live - cyrk na kkach

Autor: Dawid Stolicki 2013.12.17, 14:26 15 Drukuj

Od zakończenia Nitro Circus Live w Polsce minęły dwa dni, a my wciąż nie możemy ochłonąć po gigantycznej dawce emocji, jaką potraktowano nas w zeszło sobotni wieczór. Śmiem twierdzić, że to co wydarzyło się na Stadionie Narodowym przerosło najśmielsze oczekiwania większości zgromadzonych nań widzów. Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że Nitro Circus Live bez wątpienia zasłużyło na tytuł największego ekstremalnego wydarzenia roku! Ba, nie tylko tego, ale i pięciu poprzednich. Co tu dużo mówić - Travis Pastrana i jego ekipa rządzą!

W oczekiwaniu na show

NAS Analytics TAG

Oficjalna informacja o planowanym pojawieniu się Travisa w Polsce, który po raz ostatni zabawiał u nas w 2008 roku podczas zawodów Red Bull X-Fighters Super Session, była niczym objawienie. Ci, którzy byli wówczas z nami na stadionie X-lecia, doskonale zdawali sobie sprawę czego można się spodziewać po szalonym Amerykaninie. Nie było wyjścia, jedyną słuszną decyzją był zakup biletu i niecierpliwe odliczanie dni do pojawienia się grupy Nitro Circus Live w Warszawie.

Umówmy się - grudzień to nie najlepszy okres na organizowanie tego typu imprez w Polsce. Wprawdzie dach Basenu Narodowego został zamknięty, w związku z czym obeszło się bez kompromitacji jak w przypadku meczu z Anglią, jednak temperatura oscylującą w granicach zera stopni prawdopodobnie przemroziła niejeden tyłek. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz, na stadionie pojawiło się blisko 30 000 widzów, ochoczo zagrzewających uczestników do prezentowania swoich ekstremalnych popisów. Atmosfera była na tyle gorąca, że nie przeszkadzało, spowodowane zimnem delikatne odrętwienie kończyn. Sporą zasługę mieli w tym polscy spikerzy, którzy ku naszemu zdziwieniu świetnie odnajdywali się we freestyle'owym klimacie Nitro Circus Live. Jedynym zastrzeżeniem jakie w tym przypadku cisnęło się na usta było – Jankes, wyraźniej!

Ready To Rumble

Start pokazów nieco się przeciągnął. Kilkanaście minut po 18 na płycie Stadionu Narodowego po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowało się 24 zawodników sportów ekstremalnych, którzy tego wieczoru niejednokrotnie wprawiali nas w totalne osłupienie. FMXowcy, BMXowcy i skaterzy od samego początku zabrali się za wykonywanie zwariowanych trików, które w naszych oczach zahaczają o granice kosmosu. Nie obeszło się bez zapierających dech w piersiach skoków z 18-metrowej Gigant-A-Rampy. A wyskakiwali z niej wszyscy na wszystkim. Wózek sklepowy, samochód lalki Barbie, fotel przytargany prosto z salonu? Proszę bardzo! Ogromne wrażenie sprawił skok do celu Chrisa Haffeya, czyli sposób w jaki najefektywniej można znaleźć się w kuli Zorba jeżdżąc na rolkach. O ile pierwsza próba zakończyła się potężnym fiaskiem, a w konsekwencji tego niezbyt przyjemną wizytą na glebie, o tyle w przypadku drugiego skoku mieliśmy do czynienia z prawdziwie aptekarską precyzją.

Aby zróżnicować sposób prezentowania poszczególnych wyczynów, ekipa przygotowała kilka efektownych sesji. Wśród najciekawszych znalazł się mecz Polska - USA, o którego wyniku decydowali widzowie. Zwyciężyła rzecz jasna Polska ekipa, choć tak na prawdę oprócz rowerowo zakręconych braci Godźków, nie mieliśmy w niej niestety żadnego innego przedstawiciela sportów ekstremalnych. Nie mniej jednak widok uczestników ubranych w biało-czerwone koszulki, trzymających w ręku Polską flagę mógł się podobać. To jednak nie wszystko. Była też zabawa w pociąg, w którym kilkunastu zawodników, jeden po drugim wykonywali dokładnie tą samą ewolucję. Próba dostrzeżenia każdego z nich z osobna kończyła się zazwyczaj fiksacją wzroku.

Bohater na wózku

Jednym z największych bohaterów Nitro Circus Live jest bez wątpienia Aaron "Wheelz" Fotheringham, z ogromnym podziwem i zaskoczeniem przyjęty przez gapiów zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Aaron jest żywym dowodem na to, że chcieć znaczy móc, a także inspiracją i natchnieniem do spełniania swoich marzeń. Pochodzący z Las Vegas 22-latek, jakby nigdy nic wyskoczył z 18-metrowej rampy, wykonał backflipa i zupełnie naturalnie wylądował kilkanaście metrów dalej. Tłum oszalał, a w głowie pojawiła się myśl - Aaron, jesteś wielki!

Brak podwójnego backflipa był jednym z niewielu drobnych rozczarowań tego wieczoru. Po cichu liczyliśmy, że być może Josh Sheehan odważy się go wykonać. Tak się jednak nie stało. W zamian za to, razem z dwójką „przypadkowych” osób z widowni, wspólne wykonali salto w tył na motocyklu. Najlepszy w tym wszystkim był sposób w jaki ostrzegli wybrańców przed tym wyczynem, prezentując najbardziej drastyczne gleby i ich konsekwencje, wynikające z niedokręcenia flipa. Wątpimy, czy im również było do śmiechu tak jak nam. Na szczęście próba się udała i nikt nie ucierpiał, a trzeba przyznać, że trzech gości na jednym motocyklu znajdujących się przez moment do góry kołami robi wrażenie.

Ciepło, cieplej, gorąco!

Najbardziej mrożącym krew w żyłach wyczynem (i to w dosłownym tego słowa znaczeniu) była końcówka pokazu, kiedy wszyscy FMXowcy i kilku skaterów, całkowicie pozbyło się koszulek i przy temperaturze bliskiej zeru kontynuowali swoje show. My, patrząc na nich jeszcze bardziej zdrętwieliśmy z zimna. Nie mniej jednak All In One w połączeniu z rozgrzaną ekipą Nitro Circus Live, wykonującą serią trików jeden po drugim, stanowiło najlepsze zwieńczenie tego jedynego w swoim rodzaju show. 

Reakcje publiczności, która pomimo grudniowego chłodu gorąco kibicowała ekipie Nitro Circus podsumował sam Travis Pastrana - "Zostaliśmy absolutnie powaleni przez polskich kibiców. W trakcie naszej całej europejskiej trasy to właśnie publiczność w Warszawie była najliczniejsza i najgłośniejsza. Kiedy ma się takie wsparcie z trybun, jazda i triki przychodzą dużo łatwiej. Atmosferę całego show podkręciła również obecność dwóch lokalnych zawodników BMX. Występ dwóch braci Szymona i Dawida Godźków był niesamowity. Dziękujemy!"

Niestety nie obyło się bez kontuzji. Daniel Bodin, szwedzki zawodnik dosiadający skutera śnieżnego, po jednym ze skoków przeskoczył lądowanie, po czym wylądował praktycznie na płaskiej powierzchni. Od samego początku wiadomo było, że coś jest nie tak, bowiem Daniel szybko poprosił o pomoc medyczną, która chwilę później zjawiła się z noszami. Jak się okazało, Bodin po feralnym skoku złamał nogę w kostce, co wykluczyło go z dalszej jazdy. Cóż więc możemy powiedzieć – z naszej strony życzymy Danielowi jak najszybszego powrotu do zdrowia i jeżeli Wy również chcielibyście podziękować mu za przybycie na Stadion Narodowy, i przesłać swoje życzenia, piszcie w komentarzach, a my w miarę możliwości, postaramy się je przekazać. Jesteśmy wręcz pewni, że bardzo się z tego ucieszy.

The End

Warszawski przystanek Nitro Circus Live był finałowym podczas tegorocznego tournée po Europie. Przed ekipą kilka dni odpoczynku, po czym rozpoczynają swoją kolejną trasę cyrkową, tym razem w Stanach Zjednoczonych. Wprawdzie mimo kilku małoistotnych niedociągnięć organizatorskich jak chociażby problem z parkingami, show na Stadionie Narodowym było dokładnie takie jak sobie je wyobrażaliśmy – genialne! Co tu dużo mówić, kto nie był, ten ma czego żałować. Miejmy nadzieję, że nie po raz ostatni gościliśmy ich na naszym podwórku. Po cichu liczymy, że być może już niebawem powtórnie nas odwiedzą, a wtedy my jako pierwsi staniemy w kolejce po bilety.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
FMX Nitro Circus Live 2013 WarsawFMX train Nitro Circus Live 2013 Warsaw
NAS Analytics TAG
Double grab flip Nitro Circus Live 2013 Warsawhill clicker Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Nitro Circus Live 2013 Warsaw FMXPozegnanie Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Backflip cliffhanger Nitro Circus Live 2013 WarsawImpreza Nitro Circus 2013
ewolucje na Nitro Circus Live 2013fmx na Stadionie Narodowym
fmx Nitro Circus Live 2013 WarszawaFreestyle Motocross bez ubran
Nitro Circus Live 2013 fmx WarszawaNitro Circus Live 2013 na gole klaty
skuter siezny i qiuad w powietrzu Nitro Circus 2013triki w powietrzu Nitro Circus Live 2013
Nitro Circus Live 2013 WarsawNitro Circus Live 2013 Warsaw Backflip
Nitro Circus 2013 NarodowyNitro Circus 2013 Warszawa
Lin Z Pastrana Nitro Circus 2013Magda i Pastrana Nitro Circus 2013
Nitro Circus live Nitro Circus 2013Przed skokiem Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Rampy Nitro Circus 2013Samochod Barbie Nitro Circus Live 2013
Skok w wannie Nitro Circus Live 2013Wywiad Bilco Nitro Circus 2013
Zakonczenie imprezy Nitro Circus Live 2013 WarsawZawodnicy Nitro Circus 2013
Backflip z dwojka pasazerow Nitro Circus Live 2013Naked Pastrana Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Nitro Circus Live 2013 Warsaw MXTsunami Nitro Circus Live 2013
Pastrana dla Scigacz pl Nitro Circus 2013Pastrana Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Ruler Nitro Circus Live 2013 WarsawPastrana Nitro Circus Live 2013
Backflipy Nitro Circus Live 2013Bilko Nitro Circus 2013
BMX Nitro Circus Live 2013Ekipa USA Nitro Circus Live 2013
Freestyle motocross Nitro Circus Live 2013Narty i snowboard Nitro Circus Live 2013
Nitro Circus Live 2013 BMXPastrana Nitro Circus 2013
Quad flip Nitro Circus Live 2013 WarsawSkoki Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Special Greg Nitro Circus 2013Stripped FMX Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Trening Nitro Circus 2013Zawodnicy Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Bilko wywiad Lovtzascigacz pl vs Bilko
A ramp Nitro Circus Live 2013Nitro Circus Live 2013
Nitro Circus Live 2013 Warsaw roweryNitro Circus Live 2013 Warsaw w Polsce
oprawa Nitro Circus 2013Pastrana i ekipa Nitro Circus Live 2013 Warsaw
Nad zeskokiem Nitro Circus Live 2013 WarsawSkuter sniezny i quad Nitro Circus Live 2013
Quad vs skuer Nitro Circus Live 2013 WarsawNitro Circus Live 2013 Warsaw Skoki
A Ramp Nitro Circus Live 2013 WarsawWywiad Nitro Circus 2013
Nitro Circus 2013Lazy Boy Nitro Circus Live 2013
Travis Pastrana Nitro Circus 2013Quad backflip Nitro Circus 2013
rampa Nitro Circus Live 2013Wywiad Bilko Nitro Circus Live Warszawa 2013
Nitro Circus Live 2013 Stadion Narodowy WarszawaNitro Circus Live 2013 Warsaw BMX
Komentarze 8
Poka wszystkie komentarze
Autor: ewa 18/12/2013 10:17

Zgadzam sie w 100%

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr