tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mototent - szybka ochrona motocykla
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mototent - szybka ochrona motocykla

Autor: Lovtza 2010.09.02, 09:39 7 Drukuj

O lecie możemy chyba już powoli mówić w czasie przeszłym. Wiele spośród naszych motocykli będzie stało nieużywanych przez coraz dłuższe okresy czasu, często parkując pod chmurką.  Postanowiliśmy sprawdzić dla was szybki sposób na zabezpieczenie motocykla przed jesienną wilgocią, czyli namiot motocyklowy Mototent.

Produkt ten opiera się na prostej konstrukcji, gdzie metalowy szkielet pokryty jest nieprzemakalną tkaniną. Całość jest łatwa do zmontowania i ustawienia w taki sposób, aby bezproblemowo zaparkować wewnątrz motocykl.

Plusy

Po kilku tygodniach eksploatacji mamy wyrobione zdanie. Produkt jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Podniesienie i opuszczanie namiotu może być wykonane jedną ręką, nawet przez dziecko. Motocykl standardowych rozmiarów mieści się bez najmniejszego problemu, choć przestrzeń w namiocie jest ograniczona i warto wypracować sobie najbardziej optymalne ustawienie maszyny wewnątrz tak, aby np. przy otwieraniu i zamykaniu namiotu nie zaczepiać o lusterka. W przypadku posiadania bardzo dużej maszyny należy rozważyć nabycie produktu w wersji XL.

Co najważniejsze namiot bardzo dobrze chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Nasza redakcyjna MT-03 stojąca na parkingu strzeżonym, zabezpieczona namiotem pozostawała sucha i czysta nawet w czasie nawalnych deszczy i porywistego wiatru. Sprawdziło się kotwiczenie, namiot nie zmienił swojego położenia ani o milimetr.

Dużą zaletą jest fakt, że namiot nie ma kontaktu z lakierem. Silny wiatr nie jest w stanie porysować tkaniną nadwozia w przepadku gdy np. po jeździe w deszczu na motocyklu pozostał piach.

Minusy 

Z pewnością zastrzeżenia można mieć do jakości metalowego stelaża. Powinien być on po prostu wykonany precyzyjniej, a zastosowane rurki z pewnością mogłyby być sztywniejsze. Drugą wadą jest zbierająca się między żebrami woda. Co prawda tkanina jest szczelna i woda nie kapie na motocykl, niemniej jednak tak nie powinno być. Problem ten można rozwiązać w prosty sposób instalując poprzeczkę między żebrami namiotu, z tym tylko że o takich sprawach powinien myśleć producent, a nie użytkownicy.

Ograniczeniem  wynikającym ze specyfiki produktu jest też brak ochrony motocykla przed wandalami, tudzież złodziejami. W praktyce oznacza to, że Mototent może być wykorzystywany przede wszystkim na parkingach strzeżonych oraz na prywatnych posesjach.

Podsumowując

Za 459zł nabywca zyskuje szybką i skuteczną ochronę motocykla przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki prostej konstrukcji i łatwemu użytkowaniu produkt nie sprawia kłopotów nawet mniej krzepkim fizycznie miłośnikom jednośladów. W przypadku osób przechowujących motocykl pod chmurką przez cały rok jest to bardzo sensowne rozwiązanie, aby zabezpieczyć pupila przed śniegiem i lodem także w czasie zimy.

Cena: 459zł

Nasza ocena (w skali 1-6): 4-

Gdzie można to kupić:  www.sklep.scigacz.pl

Garazowanie motocykla
garaz na motocykl
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę