tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa" wcale nie jest kręta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa" wcale nie jest kręta

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.01.07, 11:48 1 Drukuj

„Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa” jest zbiorem praktycznych wskazówek, poglądów i informacji, które każdy motocyklista może zastosować w swojej pogoni za doskonałością

„Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa” jest drugą częścią serii „Motocyklisty doskonałego” autorstwa Davida L. Hougha. David jest motocyklistą i dziennikarzem z wieloletnim doświadczeniem. Swoją wiedzę w zakresie motocyklizmu zdobywał podróżując, naprawiając i eksploatując motocykle wszystkiego typu. Za teksty promujące bezpieczną i przemyślaną jazdę publikowane przez niego w magazynie Motorcycle Consumer News został wyróżniony przez Fundację Bezpieczeństwa Motocyklowego. Z nią oraz z wieloma innymi organizacjami tego typu w USA oraz w innych krajach współpracuje jako konsultant do spraw bezpieczeństwa.

David najpierw napisał „Motocyklistę doskonałego”, w którym zawarł wszystkie podstawowe strategie jazdy, panowania nad sobą i nad motocyklem oraz sposoby na unikanie wypadków w sytuacjach spotykanych codziennie przez każdego użytkownika jednośladu. „Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa”, jak nazwa może sugerować, jest jej rozwinięciem i swoistą kontynuacją. W drugiej części znalazło się wiele podobnych i powtórzonych tematów – co czytelnikowi może się nie spodobać – jednak trzeba pamiętać, że są one poruszone zdecydowanie dogłębniej. Umieszczone tu zostały również kwestie wcześniej niewspomniane, a plasujące się na poziomie umiejętności wyższym, niż podstawowy. „Droga do mistrzostwa” jest podejściem do tematu strategii jazdy w sposób zorientowany na czytelników bardziej zaawansowanych – tutaj warto wspomnieć, że nie liczy się czas spędzony na motocyklu, ale posiadana wiedza. Teoretycznie można zacząć lekturę od drugiej części, jednak zdecydowanie polecamy ciągłość edukacji. Rozpoczęcie jej od „Motocyklisty doskonałego” będzie zdecydowanie łatwiejsze.

W drugiej części poradnika Davida L. Hougha znalazły się wskazówki dotyczące podróży nie tylko do pracy, ale też po świecie. Po jego przeczytaniu dowiecie się, jak przygotować się do dalszej trasy nie tylko fizycznie, ale również mentalnie, a przy okazji jakie modyfikacje należą się Twojemu motocyklowi. Autor sam zajmuje się swoją maszyną, więc w książce również radzi w jaki sposób dogadywać się ze sprzętem i utrzymywać go cały czas w dobrym stanie. Poznacie tajniki przygotowywania się do podróży pod względem taktycznym, czyli odpowiedniego przemyślenia ekwipunku, trasy, postojów, czy nawet towarzyszy podróży. Przy okazji Hough przedstawia zwyczaje i normy panujące wśród motocyklistów na całym świecie. Dzięki „Drodze do mistrzostwa” i sugestiom chociażby takim, jak dobranie odpowiedniej strategii jazdy między samochodami osobowymi lub ciężarowymi, w mieście, poza nim, czy na górskich trasach, motocyklista będzie czuł się pewniej w napotkanych przez niego sytuacjach zagrożenia. Taką pewność dostarczy wiedza teoretyczna nabyta po przeczytaniu książki, a przez każdego motocyklistę sukcesywnie przekładana na praktykę – wystarczą chęci.

Swoje przemyślenia i sugestie autor zapisał w sposób przejrzysty nawet dla motocyklisty stawiającego pierwsze kroki w temacie szkolenia swoich umiejętności. Do przedstawianych teorii, Hough przytacza wiele historii, anegdot, fotografii i przykładów z życia, dzięki czemu są one jeszcze łatwiej przyswajalne. „Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa” jest zbiorem praktycznych wskazówek, poglądów i informacji, które każdy motocyklista może zastosować w swojej pogoni za doskonałością. Każdy to znaczy zarówno kierowca cruisera, turystyka, nakeda, sporta czy skutera – działanie wszystkich tych pojazdów opiera się na jednakowych podstawach.

Nie istnieje tajemna wiedza skrywana przez najlepszych instruktorów jazdy. Jest za to sekret ukryty w tak oczywistych aspektach, jak umiejętność kontrolowania siebie, motocykla i otoczenia, a ta książka jest dobrą drogą do poznania tego sekretu.

Książka „Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa” autorstwa Davida L. Hougha dostępna jest w Sklepie Ścigacz.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę