tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklem do Hiszpanii? Władze tego kraju nie chcą motocyklistów w miastach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocyklem do Hiszpanii? Władze tego kraju nie chcą motocyklistów w miastach

Autor: Raff 2018.11.27, 11:49 3 Drukuj

Poważne ograniczenia w ruchu motocykli wprowadziły dwa hiszpańskie miasta - Madryt i Barcelona. To ogromny cios w środowisko motocyklistów, w obydwu miastach jednoślady są powszechnym środkiem transportu.

Dotychczas jednoślady były w Hiszpanii zwolnione z wszelkich ograniczeń wjazdu. Ten stan rzeczy zmieni się jednak już w najbliższy piątek, 30 listopada. Hiszpańskie stowarzyszenie motocyklistów AMM (Asociación Mutua Motera) informuje, że Madryt przekształca kilka obecnych stref czystego transportu w jedną dużą, obejmującą całą centralną część miasta.

Wjechać do strefy będą mogli tylko jej mieszkańcy, a i to pod warunkiem, że zaparkują w pobliżu swojego domu. Pozostali kierowcy bedą mogli wjechać do strefy tylko pod warunkiem posiadania pojazdu z klasyfikacją Zero lub Eco, czyli elektrycznego.

Posiadaczom pojazdów z klasyfikacją B (silnik spalinowy, Euro 2) lub C (silnik spalinowy, Euro 3 lub 4) wolno będzie korzystać tylko z parkingów na terenie strefy. Motocykle zarejestrowane przed 2003 r., (prawie 40% jednośladów w Madrycie) otrzymają całkowity zakaz wjazdu do strefy. Kara za wjazd do strefy pojazdem bez wymaganej klasyfikacji wyniesie 90 euro. Władze ograniczą również możliwość parkowania motocyklem na chodniku.

Decyzja ta to ogromny cios w społeczność motocyklistów z Madrytu i Barcelony. W hiszpańskiej stolicy każdego dnia do pracy dojeżdża jednośladem ponad 30 tys. osób. Zdaniem Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Motocyklowych FEMA, hiszpańskie władze powinny przemyśleć swoją decyzję i wziąć pod uwagę, że jednoślady przyczyniają się do rozładowania korków w miastach, nie potrzebują też tak wiele miejsca do parkowania.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę