tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hybridgate - czy skandaliczne wyniki testów emisji spalin zmienią motoryzację?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hybridgate - czy skandaliczne wyniki testów emisji spalin zmienią motoryzację?

Autor: Bartek Pyszniak 2020.11.27, 15:16 1 Drukuj

Pojazdy hybrydowe kojarzą się z ekologią, niską emisją spalin i w swoistym wstępem do tego, by świat opanowały pojazdy w pełni elektryczne. Testy zlecone przez Organizację Transport & Environment (T&E) dowodzą, że to, o czym większość z nas była przekonana, to kompletna bzdura, a afera, której możemy być świadkami, będzie równie głośna, co znana wszystkim w świecie motoryzacji "dieselgate".

Testy przeprowadziła brytyjska firma Emissions Analytics. W badaniu udział brały popularne SUVy z silnikami hybrydowymi typu plug-in. Było to BMW X5, Mitsubishi Outlander oraz Volvo XC-60. Wyniki testów wykazały, że pojazdy te podczas jazdy z pustą baterią emitowały od trzech do ośmiu razy wyższe wartości niż te, które podają producenci. Jakby tego było mało, badania wykazały, że w przypadku BMW X5 podczas jazdy w trybie ładowania, emisyjność przekraczała dane podawane przez producenta aż 12-krotnie!

NAS Analytics TAG

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że baterie regenerują się długo, co uniemożliwia wtedy ekonomiczną jazdę. Dodatkowo w przypadku Mitsubishi podczas gwałtownego przyspieszania, czy nawet jazdy z włączoną klimatyzacją, baterie przegrzewają się, co powoduje uruchomienie silnika spalinowego.

emisje spalin samochodow hybrydowych

Deklarowane dotychczas poziomy emisyjności, poddawane przez producentów samochodów, pozwalały im spełniać narzucone przez Unię Europejską, coraz bardziej wyśrubowane, normy emisji spalin. Czy szokujące wyniki badań zmienią rynek motoryzacyjny i sprawią, że hybrydy nie mogą czuć się już bezpiecznie? Przekonamy się o tym niedługo, bowiem T&E chce przekazać wyniki zleconych przez siebie badań Komisji Europejskiej, która z pewnością przyjrzy się przyczynom zaskakujących wyników badań.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę