tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Triumph Rocket 3 z kompresorem. Jeszcze potniejsza potga
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Triumph Rocket 3 z kompresorem. Jeszcze potniejsza potga

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.12.02, 09:26 Drukuj

Co się stanie jeżeli wstawimy kompresor do motocykla z największym produkowanym seryjnie silnikiem? Na przykład może się okazać, że wynik na hamowni przekroczy 300 koni mechanicznych. Takie cudo opracowała firma TTS Performance i teraz chwali się efektami wzmocnienia rakiety z Hinckley.

Triumph Rocket 3 ma silnik o pojemności 2500 cm3, którego moc maksymalna może nie robi wrażenia, ponieważ wynosi "zaledwie" 164,7 KM, ale za to moment obrotowy wynoszący 221 Nm i dostępny przy 4000 obr./min już działa na wyobraźnię. Dla niektórych to jednak za mało, a tak duży silnik oferuje przecież spory zapas do modyfikacji. Firma TTS Performance połączyła kropki i postanowiła doładować Rocketa kompresorem. Na warsztat wzięto wersję Triumph Factory Custom, która ma moc 179 KM.

NAS Analytics TAG

Co wydarzyło się na pokładzie Rocketa 3, którego przechrzczono na Rocketa 300? Jak podaje RideApart, oprócz dodania kompresora zmieniono wałki rozrządu, tłoki i układ wydechowy. Za dodatkowy oddech jest odpowiedzialny kompresor Rotrex C30-94. Taki zestaw wyciska z Rocketa 3 moc aż 342 koni mechanicznych. Co więcej, firma TTS Performance sprzedaje gotowe zestawy, które pozwalają wycisnąć z silnika Rocketa 3 aż 300 koni.

Sam zestaw składający się z kompresora i elementów montażowych kosztuje 8 tys. funtów (ok. 43 tys. zł), a customowe tłoki i wałki - 1,5 tys. funtów (8,2 tys. zł). Oczywiście można to rozdzielić i zamówić same tłoki, wałki oraz wydech. Szacuje się, że w takiej opcji moc powinna wzrosnąć do ok. 200 KM. Więcej informacji znajdziecie na stronie TTS Performance. Poniżej możecie zobaczyć klip z opisem motocykla i testami na hamowni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr