tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Piaggio MP3 z rewolucją w aerodynamice. Producent opatentował nietypową owiewkę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Piaggio MP3 z rewolucją w aerodynamice. Producent opatentował nietypową owiewkę

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.10, 10:16 Drukuj

Włosi lubią i nie boją się eksperymentować, czego dowodem mogą być najnowsze szkice patentowe dotyczące Piaggio MP3. Producent wpadł na pomysł poprawy aerodynamiki w swoim trzykołowcu. Jeżeli patent przerodzi się w rzeczywistość, to model MP3 wzbogaci się o pionierskie rozwiązanie.

Wygląd Piaggio MP3 wraz z kolejnymi generacjami zmienia się jedynie w niewielkim stopniu, jeśli w ogóle jest poprawiane coś poza kolorystyką i obiciem kanapy. Nowe rozwiązanie wymusiłoby zmiany stylistyczne i konstrukcyjne. Przyzwyczailiśmy się do tego, że podczas wchodzenia w zakręt motocykl pochyla się w całości w kierunku jazdy, a patent Piaggio zakłada, że pochylałoby się wszystko z wyjątkiem czaszy. To oznacza, że czasza i szyba stanowiłyby oddzielne elementy.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Szkice patentowe opublikowane przez brytyjski portal Bike Social pokazują, że choć nowy pomysł na owiewki wygląda na skomplikowany, to z konstrukcyjnego punktu widzenia nie wymaga dużej gimnastyki. Rozwiązanie miałoby poprawić nie tylko aerodynamikę, ale także pracę oświetlenia. Dzięki temu zakręt byłby oświetlony bez konieczności stosowania np. reflektorów adaptacyjnych, co podniosłoby koszty produkcji i oczywiście cenę dla klientów. Szkice pokazują też, że szyba byłaby zamocowana do kierownicy, a owiewka - do ramy.

Czasza miałaby być na tyle duża, że dałoby się do niej zmieścić otwarty kask lub niewielki bagaż. Piaggio MP3 zyskałoby więc dodatkowy schowek pomimo swoich i tak już imponujących możliwości bagażowych. Jeżeli szkice patentowe staną się ciałem, to Piaggio za jedną niewielką zmianą zrobi sporą rewolucję w modelu MP3.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę