tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Piaggio i Vespa będą produkowane w Indonezji. Producent otworzył nową fabrykę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Piaggio i Vespa będą produkowane w Indonezji. Producent otworzył nową fabrykę

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.12.02, 09:06 1 Drukuj

Grupa Piaggio notuje doskonałe wyniki sprzedaży na całym świecie, dlatego zainwestowała w kolejną fabrykę, która powstała w Indonezji. To już trzecia azjatycka fabryka włoskiego giganta. Dokąd trafią produkowane tam jednoślady?

O planach otwarcia fabryki Piaggio w Indonezji rozmawiano już w marcu tego roku. Powodem poczynienia inwestycji jest wysoka sprzedaż włoskich jednośladów w tym kraju. Działa tam już 50 salonów, a w 2021 r. marki grupy Piaggio odnotowały tam wzrost sprzedaży na poziomie 61 proc. Inwestycja jest wspierana przez lokalne ministerstwo przemysłu, które dofinansowuje rozwój sektora motoryzacyjnego.

2023 05 Harley Davidson 2plus2 420x400
NAS Analytics TAG

Fabryka powstała w okolicach Dżakarty i ma powierzchnię 55 tys. metrów kwadratowych. Co roku w Indonezji sprzedaje się ok. 4 mln jednośladów, a więc kraj ten stanowi potężny rynek. Prognozy mówią, że tendencja wzrostowa ma się utrzymać i sięgnąć poziomu 6 mln sztuk. Indonezja jest krajem, w którym mieszka 276 mln osób, co daje potężną bazę potencjalnych klientów.

Obecnie Piaggio Group ma swoje siedziby w takich lokalizacjach jak Pontedera (Piaggio, Vespa, dział rozwoju elektromobilności), Noale (motocykle Aprilia), Scorze (motocykle Aprilia), Mandello del Lario (motocykle Moto Guzzi), Baramati w Indiach (skutery Piaggio na lokalny rynek), Vinh Phuc w Wietnamie (motocykle Piaggio i dział rozwoju na południowo-wschodnią część Azji), Foshan w Chinach (dział rozwoju na Azję) i Boston w Stanach Zjednoczonych (siedziba Piaggio Fast Forward zajmującego się robotyką).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę