tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoMikołaje wraz z charytatywnym biegiem w Bielsku-Białej

MotoMikołaje wraz z charytatywnym biegiem w Bielsku-Białej

Autor: Beavis 2014.10.24, 09:59 1 Drukuj

W 2012 roku powtórzyliśmy naszą akcję i zebraliśmy dla dzieciaków ponad 16500 złotych, a w 2013 ponad 20 000 złotych.

Stowarzyszenie Motomikołaje Bielsko-Biała w 2008 roku zorganizowało pierwszą imprezę pod nazwą MotoMikołaje - wtedy jeszcze nie oficjalne stowarzyszenie, tylko grupa zaprzyjaźnionych motocyklistów. Zebranymi upominkami i prezentami wsparliśmy Dom Dziecka przy ulicy Pocztowej w Bielsku-Białej. Dodatkową atrakcją dla dzieci był przyjazd około 60. Mikołajów na motocyklach.

Po tej wizycie motocykliści nawiązali stały kontakt z w/w Domem Dziecka organizując różne animacje dla dzieciaków. W 2009 roku zorganizowaliśmy zbiórkę upominków dla dzieci oraz środków codziennego użytku niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania Domu Dziecka, a upominki te zostały dostarczone do dzieci przez około 200 Mikołajów na motocyklach.

Miejscem zbiórki MotoMikołajów był parking galerii Gemini Park w Bielsku-Białej. W roku 2010 poszliśmy o krok dalej i dzięki uprzejmości Rafała Sonika zorganizowaliśmy kwestę w C.H Gemini Park, która trwała cały miesiąc. Ponad 30. wolontariuszy zbierało środki pieniężne jak i upominki dla Domu Dziecka przy ul. Pocztowej. Udało nam się uzbierać ponad 11 tysięcy złotych, co zabezpieczyło placówkę w potrzebne rzeczy na długi czas. W 2012 roku powtórzyliśmy naszą akcję i zebraliśmy dla dzieciaków ponad 16500 złotych, a w 2013 ponad 20 000 złotych, dzięki którym dzieciaki pojechały na zimowisko, korzystały z hipoterapii, a Dom Dziecka został wyposażony w sporo mebli i pomocy dydaktycznych.

W tym roku również planujemy zorganizować kwestę. Od 3. listopada do 7. grudnia dakarowy quad Rafała Sonika oraz motocykl zostaną ustawione w naszym mikołajowy stanowisku w C.H Gemini Park, a ponad 60. wolontariuszy wyposażonych w stosowne identyfikatory, będą kwestować na rzecz Domu Dziecka. Dzieci piszą listy do Mikołaja, które wpadają w ręce MotoMikołajów, dzięki czemu prezenty są celowe i wymarzone przez każde dziecko z osobna!

Dodatkowo, w dniu 23 listopada 2014 roku w Bielsku-Białej odbędzie się charytatywny bieg, którego celem jest wsparcie 5-letniej Mai w jej walce z chorobą nowotworową. Impreza współorganizowana jest przez Fundację Na Przełaj, Fundację Iskierka oraz Przyjaciół Mai i jej Rodziców. Uczestnictwo w biegu jest darmowe. Zamiast wpisowego uczestnicy biegu będą mogli wesprzeć leczenie Mai Piątek. Wszelkie koszty organizacyjne ponoszą Organizatorzy.

pieniadze zebrane przez Motomikolajow

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę