tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Marc Marquez przeszedł operację, ma wrócić na GP Czech
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Marc Marquez przeszedł operację, ma wrócić na GP Czech

Autor: Konrad Bartnik 2020.07.21, 14:43 Drukuj

Dobre wieści napłynęły z kliniki w Barcelonie. Marc Marquez, który w czasie niedzielnego wyścigu w Jerez złamał kość ramienną prawej ręki, pomyślnie przeszedł operację. Na szczęście nie potwierdziły się informacje o możliwym paraliżu nerwu promieniowego, który praktycznie wyłączyłby zawodnika z rywalizacji o tegoroczny tytuł.

Kto oglądał pierwszy tegoroczny wyścig klasy królewskiej, ten wie, jaki popis umiejętności dał Marc Marquez. Niestety jego szalona pogoń za czołówką zakończyła się potężnym highsidem, twardym lądowaniem na poboczu i co najgorsze - uderzeniem motocykla w prawe ramię, co skutkowało złamaniem kości ramiennej. Lekarze podejrzewali częste w takich przypadkach uszkodzenie nerwu promieniowego, które mogłoby całkowicie wyłączyć Marca z dalszej rywalizacji.

NAS Analytics TAG

Dziś rano hiszpański kierowca przeszedł operację w klinice w Barcelonie, gdzie zajmował się nim stary znajomy, doskonały specjalista dr Mir wraz z zespołem. Na szczęście okazało się, że ważny nerw jest nieuszkodzony, a złamaną kość zespolono za pomocą specjalnej płytki. Dzięki temu rehabilitacja Marca ma postępować bardzo szybko, a on sam powinien wrócić na tor już 7 sierpnia, kiedy wystartują pierwsze treningi przed GP Czech na torze w Brnie. 

Nie wiadomo jeszcze, czy w czasie najbliższej rundy, która odbędzie się w najbliższy weekend ponownie na torze Jerez, ekipa Repsola wystawi zastępcę (prawdopodobnie kierowcę testowego HRC Stefana Bradla), czy Alex Marquez będzie bronił barw samotnie. 

W skróconym sezonie 2020 każdy punkt jest na wagę złota. Jeśli Marcowi uda się wrócić na GP Czech, zachowa on pełne szanse na walkę o dziewiąty tytuł mistrza świata. W czasie szalonej pogoni w Jerez, po niemożliwym wręcz wyratowaniu się z pierwszej opresji, MM93 pokazał niesamowite, kosmiczne wręcz tempo. Jeśli w podobny sposób pojedzie w kolejnych wyścigach, konkurenci mogą walczyć tylko o dwa pozostałe miejsca na podium. Jak powiedział w niedawnym wywiadzie szef Repsola Alberto Puig, Marc Marquez i jego Honda są w tym sezonie o dwa kroki przed rywalami, a sam kierowca z roku na rok jest po prostu coraz lepszy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę