tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP: Dovizioso nie przeduy kontraktu z Ducati! Przejdzie do Aprilii?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP: Dovizioso nie przeduy kontraktu z Ducati! Przejdzie do Aprilii?

Autor: Konrad Bartnik 2020.08.15, 15:16 Drukuj

W czasie dzisiejszych treningów na torze Red Bull Ring pojawiła się oficjalna informacja o przyszłości Andrei Dovizioso w Ducati. Mówiąc krótko - nie będzie jej. Obie strony zdecydowały się nie podpisywać kontraktu na kolejny sezon, choć jak zapewnia manager Doviego, włoskiego zawodnika zobaczymy za rok w padoku. Czyżby w Aprilii?

Na tę decyzję czekało wiele osób związanych z MotoGP, w tym kilku zawodników, którzy nie podpisali jeszcze kontraktów na kolejny sezon. Andrea Dovizioso nie dogadał się z Ducati co do warunków swojego kontraktu i odejdzie z zespołu po tym sezonie. Paolo Ciabatti z włoskiej ekipy przekazał dyplomatycznie, że choć strony nie doszły do porozumienia, zamierzają walczyć o jak najlepsze wyniki do końca sezonu. 

NAS Analytics TAG

Najprawdopodobniej poszło po prostu o pieniądze. Przeczuwający rychły koniec kariery w MotoGP Andrea Dovizioso liczył na podwyżkę, której Ducati w trudnym pandemicznym sezonie nie chciało mu dać. Choć doświadczenie włoskiego zawodnika i jego wkład w prace nad rozwojem motocykla były nie do przecenienia, to Włosi mają w zapasie kilku zawodników, którzy powinni poradzić sobie w zespole fabrycznym, a z pewnością będą tańsi - przed Zarco i Bagnaią kilka wyścigów, w których muszą pokazac się z dobrej strony. Podobno znów otwarta jest również opcja powrotu Jorge Lorenzo.

A co z Dovizioso? Jego manager Simone Battistella zapewnia, że jego podopieczny w przyszłym roku wciąż będzie się ścigał. Może to oznaczać, że dopinany jest kolejny kontrakt. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla Doviego jest w tej chwili Aprilia. Po pierwsze przesłuchanie Andrei Iannone przez trybunał CAS w sprawie o doping przesunięto na październik, co praktycznie zamyka mu drogę do powrotu w tym sezonie. Po drugie Aprilia na pewno chciałaby mieć w swoich szeregach utytułowanego zawodnika z Włoch. Po trzecie Dovi ma wieloletnie doświadczenie w jeździe i rozwijaniu motocykla z silnikiem V4, takim samym, jak w Aprilii RS-GP. 

Czy informację o przejściu Doviego do nowej ekipy dostaniemy jeszcze w ten weekend? Zobaczymy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr