tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Świata w Super Enduro już w tą sobotę! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Świata w Super Enduro już w tą sobotę!

Autor: Lovtza 2012.12.06, 10:28 3 Drukuj

Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia rusza pierwsza eliminacja Mistrzostw Świata FIM Super Enduro w Atlas Arenie. Na terenie łódzkiej hali pojawi się światowa czołówka halowego enduro z Tadeuszem Błażusiakiem na czele.

Po spektakularnym debiucie zawodów w roku 2011 widzowie czekają na jeszcze więcej emocji, a tych nie może zabraknąć w najbliższą sobotę w Łodzi. Super Enduro to rodzaj wyścigów motocyklowych łączących w sobie cechy nieco bardziej popularnych zawodów typu motocross z trudną i wyczerpującą dyscypliną jaką jest enduro. Motocross to dynamiczne wyścigi, które organizowane są na krótkich zamkniętych, specjalnie przygotowanych torach. W przeciwieństwie do wyścigów szosowych, motocross odbywa się na podłożu ziemnym. Z kolei trasy rajdów enduro biegną zarówno po zamkniętych sekcjach, jak i po drogach publicznych. Odcinki zamknięte zwane są próbami i wyróżniają się tym, że na ich trasie umieszczonych jest wiele trudnych technicznych przeszkód.

Super Enduro łączy najlepsze cechy obu dyscyplin. Zawodnicy ścigają się po zamkniętym krętym torze pełnym najróżniejszych przeszkód. Do ich budowy wykorzystywane są niejednokrotnie ogromne głazy, drewniane bele czy kolejowe podkłady. Niemal tradycją są pełne błota baseny, z dodatkiem śliskich kamieni czy drewnianych progów.

Obok samej rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali dla widzów pokazy i inne atrakcje. Nikt nie będzie się nudził.

Warto dodaż, że obok Tadeusza Błażusiaka w Łodzi zobaczymy innych Polaków. Najbardziej znane nazwiska to Paweł Szymkowski (aktualny Mistrz Polski Enduro w klasie E2/E3 i czwarty zawodnik w Europie) oraz Łukasz Kurowski (6 tytułów Mistrza Polski, kilka tytułów Wicemistrza Europy i siedem startów w Zespołowych Mistrzostwach Świata Enduro). Udział w zawodach zapowiedzieli również najlepsi zawodnicy tegorocznego cyklu Pucharu Polski Super Enduro, czyli Karol Ceremuga, Jakub Kucharski, Tomasz Zych, Michał Pyzowski, Wojciech Kozłowski i Kewin Pieprzak.

Do zobaczenia na miejscu!

harmonogram superenduro atlas arena 2012

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę